Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Уже не сакральне місце: експерти презентували незалежний моніторинг рішень Київради

Уже не сакральне місце: експерти презентували незалежний моніторинг рішень Київради

Позначки:

Громадські експерти презентували проміжні результати трьохмісячного незалежного аналізу рішень Київради на предмет корупції. Оксана Величко, голова ГО «Разом проти корупції», пояснила, що цей аналіз здійснюється незалежними експертами, які на його основі виробляють рекомендації для народних обранців.

Величко звернула увагу, що депутати Київради працюють на громадських засадах, тобто не отримують гроші за свою роботу. Водночас кожна сесія — це розгляд від 150 до 350 проєктів рішень. Наприклад, на сесії 4 листопада 69 % проєктів рішень стосувалися питань землеустрою (зокрема, 8 % — надання у власність земельних ділянок, 16 % — поновлення договорів оренди на землю).

«Саме тому важлива експертна думка й оцінка всіх рішень Київради», — резюмує Величко.

Ксенія Семенова, депутатка Київської міської ради, погодилася співпрацювати з ГО «Разом проти корупції», передаючи їм усі проєкти рішень.

«Цей проєкт надзвичайно важливий — не стільки як допомога депутатам, скільки для виборців. Для нас кожне рішення оцінює правове управління Київради. Втім, іноді рішення ухвалюються попри негативний відгук управління. Тобто аналітика в депутатів є. Однак важлива наявність зовнішньої відкритої аналітики —насамперед для киян», — каже Семенова.

За її словами, завдяки проєкту Київрада перестає бути «сакральним і закритим місцем». Останнім часом депутати схвалили новий регламент, за яким нарешті будуть оприлюднюватися поіменні голосування на комісіях. Раніше ця інформація була непублічною. Депутатка анонсувала зміни до регламенту щодо ще ширшого та глибшого оцифрування діяльності Київради.

Тетяна Чернишенко, експертка з питань містобудування, звернула увагу, що саме земельні рішення найчастіше ухвалюються з порушенням закону — відсутня містобудівна документація, нецільове призначення ділянки, підлог документів.

За матеріалами Українського кризового медіа-центру

ВГОРУ