Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Уряд схвалив антикорупційний проект змін до Податкового кодексу, розроблений за участі громадськості

Уряд схвалив антикорупційний проект змін до Податкового кодексу, розроблений за участі громадськості

5 жовтня 2016 року Кабінет мінстрів України на черговому засіданні схвалив проект змін до Податкового кодексу, напрацьований робочою групою у складі представників Міністерства фінансів, народних депутатів, представників бізнесу та експертів. Законопроект покликаний підвищити якість адміністрування сплати податків і вдосконалити підходи до взаємодії платника та податкових орнанів.

Законодавчі зміни, підтримані Урядом, мають низку суттєвих переваг, – вважає експерт РПР Володимир Дубровський.

«Податкові новації, які увійшли до урядового законопроекту, сприятимуть полегшенню умов ведення бізнесу, а також прискорять детінізацію економіки, дозволять спростити адміністрування податків і покладуть початок реформи Державної фіскальної служби. Крім того, законопроект передбачає встановлення прозорого порядку відшкодування ПДВ, що, в свою чергу, поставить олігархічні групи у рівні з усіма умови в контексті відшкодування. Ще один плюс схваленої редакції документу – збереження спрощеної системи оподаткування. При цьому, для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування з’являється можливість дещо спростити облік та зменшити податкове навантаження. Загалом, сьогоднішнє рішення Кабінету Міністрів – іще один важливий етап спільної роботи влади, бізнесу і громадянського суспільства. Наступна наша ціль – сприяти прийняттю відповідних змін Верховною Радою”, – розповів Дубровський.

Загалом експерти РПР вважають схвалений законопроект прогресивним.

“Запропоновані Урядом зміни відкривають нові можливості для прозорого ведення бізнесу і усувають цілий ряд корупційних перешкод на шляху динамічного розвитку бізнес-спільноти. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ були активними учасниками роботи над проектом і будуть надалі супроводжувати його доопрацювання на всіх подальших етапах розгляду. Ми спостерігали високий рівень дискусії між виконавчою владою, парламентарями, бізнес-асоціаціями та громадянським суспільством у цьому процесі і вважаємо схвалений Урядом документ вагомим результатом наших спільних зусиль”, – зауважила менеджер з адвокації РПР Олена Прокопенко.

Підтриманий Урядом законопроект найближчим часом буде зареєстрований в парламенті та винесений на розгляд.

ВГОРУ