Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Уряд прийняв 5 постанов для запуску ринку житлово-комунальних послуг

Уряд прийняв 5 постанов для запуску ринку житлово-комунальних послуг

Позначки:

На засіданні Уряду було прийнято 5 постанов, які покликані реалізувати закони щодо реформи житлово-комунального господарства.

Про це розповіла Юлія Чеберяк, аналітик житлово-комунальних програм ГМ «ОПОРА».

Однією з постанов вносяться зміни до Статуту про Фонд енергоефективності, зокрема збільшують статутний капітал фонду до 1,6 млрд грн.

“Нещодавно зареєстрований Фонд енергоефективності, за прогнозними даними експертів та фахівців, почне працювати лише з наступного року. При цьому урядова програма «теплі кредити» вже сьогодні потребує додаткового фінансування для повноцінної її роботи. Із передбачених 400 млн грн на дію програми у 2018 році, фінансування якої розпочалося лише у травні, вже сьогодні використано половину запланованого обсягу. Тому, з огляду на попередній досвід, варто очікувати її призупинення через брак запланованого фінансування”,  -каже Юлія Чеберяк.

Ще дві постанови стосуються енергоаудиту. Одна детально прописує умови, порядок та вимоги до проведення професійної атестації енергоаудиторів.

“Атестація енергоаудиторів буде проводитися платно у ВНЗ. Полягатиме вона у письмовому кваліфікаційному іспиті із тестовими завданнями, де кількість тестових завдань повинна становити не менше 25, а кількість ситуаційних – не менше 3. Для позитивного рішення щодо видачі сертифікату кандидатові необхідно скласти іспит, де правильних відповідей має бути не менше 70 %”,  -коментує постанову Юлія Чеберяк.

В наступній постанові вказується порядок обміну інформацією між різними органами виконавчої влади щодо проведення професійних атестацій.

“Ця постанова передбачає, яким чином буде отримувати Держенергоефективності інформацію про енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, у тому числі інформацію про відмову у видачі кваліфікаційного атестата, його анулювання, для внесення до бази даних фахівців згідно з вимогами відповідного порядку, який затверджений Мінрегіоном”,  -каже Юлія Чеберяк.

Одна з ухвалених сьогодні постанов має на меті забезпечити моніторинг стану оснащеності вузлами комерційного обліку, форми подання інформації для його здійснення, періодичність подання такої інформації.

“Цей документ для практичної реалізації закону “Про комерційний облік”. По закону має бути 100% комерційний облік води і тепла, зараз цього рівня не досягли. Мета цієї постанови – проаналізувати, чи дотримуються терміни встановлення лічильників, чи відповідають вони технічним регламентам. І буває ситуація, коли одного місця в області 80% лічильників, а наступного – менше. Причини різні – лічильники крадуть, руйнують, оператори подають неправдиву інформацію тощо. Ця постанова вимагатиме пояснень причин щодо кількості, тобто фактичного адекватного обліку”,  -коментує Юлія Чеберяк.

ВГОРУ