Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Уряд має формувати політику без радянської звички реагувати лише на існуючі проблеми, – Ігор Коліушко

Уряд має формувати політику без радянської звички реагувати лише на існуючі проблеми, – Ігор Коліушко

Позначки:

Дрібні адміністративні функції Кабінету Міністрів слід делегувати іншим центральним органам виконавчої влади. 

Одне з головних завдань реформи – зробити Уряд політично відповідальним перед парламентською більшістю і Президентом. За словами голови правління Центру політико-правових реформ та експерта Коаліції РПР Ігоря Коліушка, при цьому КМУ слід залишитися операційно та організаційно самостійним у реалізації своєї місії. Він наголосив на цьому під час зустрічі з народними депутатами, яка відбулася в офісі Реанімаційного Пакету Реформ 6 вересня. 

“Уряд має займатися формуванням політики, а не дрібними адміністративними речами, які треба делегувати іншим органам державної влади. Реагувати на існуючі проблеми – це старий радянський підхід”, – сказав він, додавши, що при створенні нових міністерств принциповим має стати правильний розподіл їхніх функцій і формування директоратів. 

Уряд має бути головним полісімейкером, погодилися народні депутати від “Слуги народу” Віталій Безгін і Мар’яна Безугла. Народний депутат від партії “Голос” Роман Лозинський також долучився до експертної дискусії. 

Фото Коаліції РПР

“Реформа держслужби має створити запобіжники від потенційного саботажу в Уряді, коли чиновника, який саботує, технічно дуже важко звільнити”, – підсумував Безгін. 

Фото Коаліції РПР

Нагадаємо, що Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ підтримує ухвалення законопроекту про Кабінет Міністрів України і центральні органи виконавчої влади. Він є одним з 20 пріоритетних законопроектів, які Коаліція РПР пропонує ухвалити Верховній Раді до кінця року. 

Захід відбувся в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ