Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Уляна Супрун підбила підсумки першого місяця кампанії “Обери свого лікаря”

Уляна Супрун підбила підсумки першого місяця кампанії “Обери свого лікаря”

Позначки:

Майже 2,3 млн декларацій з сімейними лікарями було укладено за перший місяць кампанії “Обери свого лікаря”.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму Фейсбуці, підбиваючи підсумки першого місяця кампанії.

Уляна Супрун наголосила на тому, що 2,3 млн укладених декларацій – результат просвітницької кампанії, яка продовжується у всіх регіонах. З цією метою у різних регіонах проходять ярмарки здоров’я та зустрічі з пацієнтами, організовують кабінети для підписання декларацій, розміщують інформаційні плакати, проводять воркшопи для лікарів – все, щоб громадяни розуміли суть змін та знайшли свого довіреного лікаря.

Супрун наголосила на ролі місцевої влади у процесі популяризації та втілення реформи на місцях.

“Основа успіху кампанії “Лікар для кожної сім’ї” – відповідальне ставлення місцевої влади до здоров’я власної громади. У тих містах та селах, де місцева влада добре підготувалася – медзаклади підключені до інтернету, є комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій – процес рухається та люди швидше відчують позитивний ефект змін”, – написала вона.

Крім того, Уляна Супрун “розвінчала” чергові “міфи” щодо процесу підписання декларацій з лікарем.

“Неправдивою є інформація про те, що ті, хто не підпише декларацію до кінця року, залишиться без медичної допомоги або буде змушений за неї платити. Декларації підписуються безстроково, але в будь-який момент пацієнт може обрати іншого лікаря і підписати з ним декларацію”.

Також в.о. міністра охорони здоров’я визнала, що МОЗ регулярно отримує повідомлення щодо порушень та проблем в процесі підписання декларацій і закликала звертатись у таких випадках до керівництва лікарні, або через форму зворотнього зв’язку у МОЗ.

Нагадаємо, кампанія по підписанню декларацій з сімейним лікарем розпочалась 1 квітня 2018 року.

 

ВГОРУ