Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Укроборонпром, корупція та судова реформа: експерти подискутували з кандидатом у Президенти

Укроборонпром, корупція та судова реформа: експерти подискутували з кандидатом у Президенти

Позначки:

17 квітня експерти позапартійної ініціативи Виборча Рада UA та коаліції Реанімаційний Пакет Реформ провели публічну дискусію з кандидатом у президенти України Петром Порошенком на базі суспільного мовника. До дискусії були запрошені обидва переможці першого туру президентських виборів, та Володимир Зеленський на запрошення експертів відповів відмовою.  

Обговорення з кандидатом Петром Порошенком мало б привернути увагу виборців на його відповіді експертам щодо таких тем:

  1. Стратегія безпекової та оборонної політики України та бачення її здійснення.
  2. Стратегія зовнішньої політики України, завдання Президента в її реалізації.
  3. Бачення шляхів економічного розвитку України та викорінення економічних та інституційних передумов корупції.
  4. Роль Президента в конституційній моделі влади та здійснення ним своїх повноважень.
  5. Гуманітарна політика: роль Президента в зміцненні національної консолідації країни.

Експерти розпочали дискусію із запитання щодо кроків Петра Порошенка у сфері подолання корупції в ДК “Укроборонпром” після резонансного журналістського розслідування.

Президент зауважив, що вже прийнято рішення провести незалежний аудит “Укроборонпрому”, розсекретити ряд документів державного концерну, які необхідні для проведення цієї процедури. Також було звільнено з посади Першого заступника Секретаря РНБО одного з головних фігурантів журналістського розслідування – Олега Гладковського.

Представники громадськості нагадали Петру Порошенку, що національна безпека залежить не лише від розробки сучасної зброї, яка має стримувати зовнішнього агресора, але і від внутрішньої згуртованості громадян нашої держави.

Один з ключових антикорупційних органів – Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – продемонстрував вкрай низькі результати своєї діяльності, наголосили експерти. Петро Порошенко відповів, що також не задоволений роботою антикорупційною інфраструктурою в Україні, яка, за його словами, має бути перезавантажена.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) та Вища рада правосуддя (ВРП) також продемонстрували незадовільний рівень роботи, зокрема ВРП звільнила лише 15 суддів, які не пройшли оцінювання, інші судді продовжують обіймати свої посади, – звернули увагу представники громадськості. Чинний президент не став напряму коментувати таке зауваження громадськості, але наголосив, що судова реформа в цілому відбулась успішно.

Крім цього, Порошенко уникнув відповіді на запитання експертів, чи підтримує він ухвалення закону про імпічмент Президента.

Дивіться повну трансляцію дискусії.

РПР діє на засадах політичної, партійної незаангажованості та неафілійованості з бізнесом. Коаліція не підтримує жодного кандидата, що бере участь в президентській чи парламентській виборчих кампаніях. Ознайомитися з комунікаційною політикою коаліції можна тут.

Захід був організований Виборчою Радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також Реанімаційним Пакетом Реформ в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ