Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Українці повідомляють про корупцію удвічі частіше

Українці повідомляють про корупцію удвічі частіше

Кількість українців, що повідомляють про випадки корупції, за останні три роки зросла з 26% до 58%.

Про це свідчать результати дослідження «Барометр Світової Корупції», проведеного Transparency International Ukraine.

Наразі, згідно з опитуванням, кожен третій українець готовий відмовитися платити хабар, кожний десятий готовий – повідомляти про корупцію.

Порівняно з результатами 2013 року, можна стверджувати, що громадяни стали більш проактивними. Якщо три роки тому про корупційні випадки не повідомляли 74% громадян, то тепер – тільки 42%. При цьому, варто відзначити зростання оптимізму щодо боротьби з корупцією. У 2013 році 63% громадян вважали, що повідомлення про корупцію нічого не змінить. Як свідчать результати опитування 2016 року, переконані в безрезультатності такого повідомлення лише 16% громадян – учетверо менше.

Незважаючи на зростання антикорупційної активності в громадському секторі, більшість громадян (72%) вважають, що рівень корупції за останні роки не зменшився.

«Завдяки утворенню антикорупційних інституцій та запровадженню нових інструментів запобігання корупції інформація про неї стала доступна широкому колу громадськості. Корупційні правопорушення тепер дедалі важче приховати, – відзначає виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. – Тому складається враження, що корупції у суспільстві побільшало».

Найбільш корумпованими українці назвали державних службовців. Так вважають 65% громадян. Загалом ТОП-10 найкорумпованіших суб’єктів виглядає так:

  1. Державні службовці (65%)
  2. Парламент (64%)
  3. Працівники податкової сфери (62%)
  4. Судді (61%)
  5. Президент і 6. Прем’єр-міністр (60%)
  1. Представники місцевих органів влади (55%)
  2. Поліція (54%)
  3. Керівники бізнесу (46%)
  4. Релігійні лідери (32%)

«Повідомлень про засудження корумпованих високопосадовців до позбавлення волі обмаль. Зазвичай єдиним наслідком корупційного злочину для чиновника є громадський осуд та зіпсована репутація. Саме тому необхідно якомога швидше утворити Антикорупційний суд, який буде розглядати справи проти корупціонерів. Адже через відсутність в Україні такого органу антикорупційна реформа не просувається далі, а корупціонери, незважаючи на всі докладені зусилля з боку держави та громадськості, залишаються непокараними», – зауважив Ярослав Юрчишин.

Інфографіки від TI Україна: 

barometr_cut-01

barometr_cut-02

barometr_cut-03

barometr_cut-04

barometr_cut-05

barometr_cut-06

ВГОРУ