Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Україна – не смітник! Активісти пікетували Мінприроди

Україна – не смітник! Активісти пікетували Мінприроди

12 млн тонн сміття щороку поповнюють звалища України. Про це заявили активісти під час акції “Україна – не сміттєвий полігон!”, яка відбулася 26 березня під Міністерством екології та природних ресурсів.

Олена Кравченко, директор МБО “Екологія-Право-Людина”, під час акції заявила про накопичення 54 млн м³ побутових відходів за 2018 рік. Це понад 9 млн тонн, які захоронюються на 6 000 сміттєзвалищ і полігонів загальною площею понад 9 000 га. Це лише офіційні дані, які можуть бути заниженими щонайменше у 2 рази, додала вона. Врятувати ситуацію може перший пакет проектів законів про управління відходами, який потонув у бюрократії Міністерства.

Мінприроди перетворило на фікцію реформу екологічного контролю, що пишеться для інтересів очільника Міністерства Остапа Семерака з метою створення квазіінспекції під його прямим керівництвом, – вважає Кравченко. Екоінспектори використовують свої повноваження як тиск на бізнес задля отримання хабарів. Тепер Мінприроди наділяє інспекторів вогнепальною зброєю, що може призвести до залякування бізнесу та ще більшого свавілля з боку інспекторів.

У всіх сміттєзвалищ України однакові проблеми, які можна вирішити одним кроком. Для цього потрібно доопрацювати необхідні законопроекти та запровадити дієвий природоохоронний контроль. Про це повідомила Катерина Норенко, аналітик МБО “Екологія-Право-Людина”.

Парламент вже декілька років чекає на законопроект про відходи, а його відсутність гальмує розвиток інфраструктури з утилізації сміття, наголосив Остап Єднак, народний депутат України.

“У 2019 році ми об’єднали 4 імпортерів і 2 торгові мережі, щоб збір і переробка батарейок оплачувались із доходів від продажів, як у Європі, але це лише 1 % всіх батарейок, які викидаються в Україні. Для масштабних результатів ми вимагаємо ухвалити закон, який зробить модель розширеної відповідальності виробника обов’язковою для всіх компаній в Україні”, – звернулася до чиновників Мінприроди Любов Колосовська, голова руху “Батарейки, здавайтеся”.

Також під час акції активісти висунули такі вимоги до Міністерства:

ВГОРУ