Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Україна чекає запровадження оцінки впливу на довкілля

Україна чекає запровадження оцінки впливу на довкілля

Група РПР-довкілля наголошує на необхідності комітету Екологічної політики на засіданні 15 липня рекомендувати до прийняття в першому читанні законопроект № 2009а «Про оцінку впливу на довкілля» та пришвидшення подальшого його розгляду Верховною Радою України.

Даний законопроект комплексно вирішує питання імплементації в Україні цілого ряду міжнародних зобов’язань щодо впровадження найкращих практик оцінки впливу на довкілля видів діяльності, які потенційно можуть мати значний негативний вплив на навколишнє природне середовище, забезпечивши при цьому участь громадськості у прийнятті таких рішень та проведення транскордонних консультацій у випадку зачеплення сусідніх держав. Більш ніж десятиліття Україна не може запровадити повноцінну модель оцінки впливу на довкілля європейського зразка, що враховувала б ці всі аспекти, і відповідно до підписаної Угоди про Асоціацію імплементація саме цих норм є першочерговою.

Розроблений законопроект відповідає кращим європейським традиціям цього правового інституту і забезпечує довгоочікувану належну імплементацію в Україні Оргуської конвенції та Конвенції Еспо, а також Директиви Європейського Парламенту та Ради про оцінку впливу окремих державних і приватних проектів на навколишнє середовище, скасовуючи при цьому інститут екологічної експертизи з метою усунення дублювання процедур та зниження корупційних ризиків. З цією метою законопроектом визначено виключний перелік видів діяльності, які підлягатимуть цій процедурі із зазначенням їхніх параметрів.

Після ратифікації Протоколу про стратегічну екологічну оцінку запровадження оцінки впливу на довкілля стане значним кроком до здійснення комплексної реформи в сфері охорони довкілля та запровадження європейських інститутів.

ВГОРУ