Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Українці вважають доброчесність головною рисою кандидатів на місцевих виборах, — дослідження

Українці вважають доброчесність головною рисою кандидатів на місцевих виборах, — дослідження

Позначки:

Переважна більшість громадян (82 %) збирається брати участь у місцевих виборах, що відбудуться в жовтні. Про це свідчать результати загальноукраїнського дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року.

Найважливішою рисою кандидатів у міські чи селищні голови громадяни вважають доброчесність — для 55,5 % респондентів важлива прозорість доходів та статків, відсутність у біографії темних плям, непричетність до порушень і корупції. Майже половина виборців вважає також важливими якостями для кандидатів наявність успішного досвіду управління громадою (48 %) та чітку програму дій (47 %).

Більшість українців (57 %) вважають, що вибори в цілому будуть чесними: 16 % респондентів впевнені в тому, що вибори пройдуть без порушень, ще 41 % думають, що окремі порушення не вплинуть на кінцевий результат. Водночас майже чверть громадян (23 %) припускають, що результати виборів можуть бути перекрученими, а 6 % впевнені, що результати будуть повністю підтасовані.

31 % опитаних по країні підтримали б на місцевих виборах ту саму партію, за яку вони проголосували на виборах у Верховну Раду. 28 % схиляються до голосування за ту саму партію, проте не виключають голосування за іншу політичну силу. 7,5 % респондентів точно голосуватимуть за іншу партію.

Про наявність представництва партії у своєму населеному пункті, яку громадяни хотіли б підтримати на місцевих виборах, відомо 34 % опитаних, 30 % не знають про це, а 11 % відповіли, що в населеному пункті, де вони проживають, такого представництва немає.

Щодо поліпшення ситуації внаслідок місцевих виборів як у містах та селах, так і в Україні загалом думки громадян різняться. 38 % опитаних впевнені в тому, що місцеві вибори не змінять ситуації в громадах, проте 34 % вважають, що вибори змінять стан справ у їхніх громадах на краще. Відповідаючи на запитання про становище країни після виборів, 41 % респондентів підтримав думку про те, що нічого не зміниться, тоді як 29 % висловили впевненість у змінах на краще про ситуацію в країні.

ВГОРУ