Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Українці найбільше довіряють волонтерам і армії, – соцдослідження

Українці найбільше довіряють волонтерам і армії, – соцдослідження

Позначки:

На діаграмі 1 наведено регіональний розподіл балансу довіри-недовіри до суспільних інституцій (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто недовіряє).

Діаграма 1.

На діаграмі 2 наведено регіональний розподіл балансу довіри-недовіри до державних інституцій (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто недовіряє). Із Заходу на Схід довіра до державних інституцій знижується.

Діаграма 2.

На діаграмі 3 наведено регіональний розподіл балансу довіри-недовіри до партій (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто недовіряє).

Діаграма 3.

Графік 1. Динаміка рівня довіри і рівня недовіри до соціологічних центрів  з 2002 до 2020 рр., %

Графік 2. Баланс довіри і недовіри до соціологічних центрів (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто недовіряє) з 2002 до 2020 рр.

Презентацію даних організовано Фондом «Демократичні ініціативи»  до вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної – знаної української соціологині, директорки Фонду у 2010–2020 рр.

Протягом грудня 2020 Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) було проведено два всеукраїнських опитування громадської думки в усіх регіонах України за винятком АР Крим та окремих районів Луганської та Донецької областей. Опитування були проведені методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп`ютера) та методом особистого інтерв’ю. Вибірка складалась з 2001 респондента (віком 18 і старше) для кожного з опитувань. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,3% для першого та 2,4% для другого опитувань.

Для порівняння наводяться дані опитувань, проведених у різні роки Київським міжнародним інститутом соціології. Під час дослідження респондентам ставилося запитання щодо рівня їхньої довіри різним соціальним інституціям і партіям, а також до соціологічних опитувань.

Оригінал публікації на сайті Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва

ВГОРУ