Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Український бізнес планує збільшувати виробництво та зайнятість, — опитування підприємств

Український бізнес планує збільшувати виробництво та зайнятість, — опитування підприємств

Український бізнес дивиться у майбутнє з поміркованим оптимізмом. Такі результати третього Щомісячного опитування підприємств за липень 2022 року, який здійснив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Зокрема, як показало опитування, на фоні зменшення рівня невизначеності як в середньо-, так й в короткострокових перспективах, виробничі очікування бізнесу покращуються.

Як пояснила виконавча директорка Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків, коли ми говоримо про покращення, то маємо на увазі зменшення темпів скорочення виробництва та тенденції до зростання зайнятості на підприємствах.

Такі висновки є наслідком того, що підприємці покращили очікування щодо самого виробництва та планують збільшувати зайнятість у перспективі трьох місяців.

Окрім того, зростає частка тих підприємств, які починають використовувати свої виробничі потужності ближче до довоєнних обсягів та очікують нових замовлень.

За словами старшого наукового співробітника ІЕД Євгена Ангела, найшвидше серед усіх відновлюється виробництво у тих сферах, які забезпечують життєдіяльність – харчова промисловість, виробництво одягу та взуття.

Позитивним є й те, що підприємства відновлюють запаси сировини й матеріалів, хоча ціни на них залишаються великою проблемою для підприємців. У порівнянні з цим корупція наразі найменша перешкода для ведення бізнесу в Україні.

Водночас результати показали, що піврічні очікування фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загальноекономічного середовища, залишаючись оптимістичними,  дещо погіршились.

Також бізнес став гірше оцінювати державну політику, що на думку наших експертів, означає очікування чітких сигналів від держави щодо ключових правил економічного устрою під час війни.

Текст дослідження

ВГОРУ