Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Українські й американські експерти закликають Конгрес якнайшвидше ухвалити новий пакет допомоги Україні

Українські й американські експерти закликають Конгрес якнайшвидше ухвалити новий пакет допомоги Україні

Трансатлантична робоча група на підтримку України (The Transatlantic Task Force for Ukraine) закликає Конгрес США негайно ухвалити новий пакет надзвичайної безпекової, економічної та гуманітарної допомоги для України. Це рішення уже підтримали представники Демократичної та Республіканської партій.

Нагадаємо, 28 квітня адміністрація президента США Джо Байдена запросила 33 млрд доларів додаткової допомоги для України для захисту її суверенітету та територіальної цілісності, а також задоволення економічних та гуманітарних потреб. 10 травня новий пакет допомоги вже підтримала Палата представників Конгресу США та навіть збільшила його до 40 млрд доларів. Тому ми наполегливо закликаємо Сенат США якнайшвидше ухвалити цей документ, з огляду на зростаючі економічні, безпекові та гуманітарні потреби України.

Трансатлантична робоча група вітає рішучу двопартійну підтримку Конгресом України та його тверду позицію проти агресії Росії, включно з уже ухваленим у березні пакетом допомоги в розмірі 13,7 млрд доларів. Військовий компонент цієї допомоги має важливе значення для оборони України та її потужної відповіді на російське вторгнення. На війні час неймовірно важливий, а наявність військової та іншої допомоги має вирішальне значення для задоволення потреб України в економічній, безпековій та гуманітарній сферах, зокрема для понад 6 млн українських біженців та понад 8 млн внутрішньо переміщених осіб.

Новий пакет комплексної допомоги США необхідний для подолання масштабної агресії Росії проти України, яка призвела до незліченних звірств, десятків тисяч жертв, загибелі щонайменше 225 дітей, жахливих воєнних злочинів і величезних людських страждань. Підтримка та допомога США мають ключове значення для припинення геноциду українців Росією, яка прагне не лише знищити Україну як державу, а й ліквідувати українців як народ. 

Також збільшення допомоги має важливе значення для протидії імперським амбіціям Путіна за межами України. Адже український народ не лише захищає власний суверенітет і право на існування, а і стоїть на передовій боротьби за демократію проти диктатури. 

Із потужною двопартійною підтримкою Конгрес довгий час був рішучим прихильником вільної та демократичної України. Ми вітаємо подальші зусилля Конгресу разом з адміністрацією Байдена щодо підтримки України на тлі повномасштабного російського вторгнення. Ми закликаємо членів Конгресу і надалі відігравати провідну роль у військовій, економічній і гуманітарній підтримці України.

Підписанти-представники Трансатлантичної робочої групи:

ВГОРУ