Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Україна провела демократичні вибори, незважаючи на 5 рік агресії Росії, – голова міжнародної спостережної місії

Україна провела демократичні вибори, незважаючи на 5 рік агресії Росії, – голова міжнародної спостережної місії

Позначки:

Під час парламентських виборів в Україні 21 липня не було системних та суттєвих порушень, які могли би вплинути на результат волевиявлення, тому вибори до Верховної Ради можна вважати демократичними та прозорими, наголосив Євген Чолій, голова Міжнародної спостережної місії Світового Конгресу Українців під час онлайн-круглого столу Київ—Вашингтон, організованого Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ і Фондом Маршалла Сполучених Штатів 24 липня. 

“Певні дрібні порушення відбуваються у всіх демократичних державах світу. Вибори в Україні є прозорими і демократичними, незважаючи навіть на 5 років агресії Росії”, – каже Чолій.

Всі міжнародні спостережні місії визнали вибори в Україні демократичними, тоді як Росія поширювала протилежну інформацію – це частина пропагандиського наративу Кремля, який він розповсюджує вже декілька років поспіль. 

Євген Чолій

“РФ використовує потужну пропагандиську машину, намагаючись переконати світову спільноту, що Україна – корумпована і невдала держава (failed state), тоді як будь-який міжнародний спостерігач на власні очі може побачити, що це просто брехня Кремля”, – додав представник СКУ.

Ірина Бекешкіна

Результати нещодавніх виборів до Верховної Ради були одними з найбільш неочікуваних в історії України, адже в основному українці голосують за опозицію на парламентських виборах, зауважила Ірина Бекешкіна, член Ради Коаліції РПР, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Не варто встановлювати знак рівняння між більшістю провладної партії у Верховній Раді та авторитаризмом, адже подібна ситуація часто спостерігається у США та Великобританії, вважає Тарас Шевченко, член Ради Коаліції РПР, директор Центру демократії та верховенства права.

Тарас Шевченко

“Адвокаційні спроможності громадянського суспільства у найближчому майбутньому так чи інакше будуть спрямовані на одну політичну партію, хоча вплив громадськості (і РПР зокрема) на владу буде нижчим, ніж у попередні роки”, – говорить Шевченко.

Він дав 3 поради представникам українського громадянського суспільства: 1) визначіться: контролюєте ви владу чи співпрацюєте з нею; 2) завжди шукайте вікно можливостей; 3) будьте реалістами, а не ідеалістами.

Ганна Гопко

Насамперед, Президенту та майбутнім Парламенту й Уряду варто зосередитися на реформі оборонного сектору, СБУ та розвідки. Також – продовжити реформу децентралізації влади, освітню та медичну реформи, порадила Ганна Гопко, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах. А у зовнішній політиці варто домогтися збереження міжнародного санкційного тиску на Росію.

Андреас Умланд

“В обмін на мир на Донбасі Росія хоче трохи території та суверенітету України”, – додав Андреас Умланд, старший науковий співробітник, Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва.

Цей захід відбувся в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.  Захід організований у рамках Трансатлантичної робочої групи з питань виборів та громадянського суспільства в Україні – спільного проекту Реанімаційного Пакету Реформ, Фонду Маршалла США, Фундації США-Україна та Світового Конгресу Українців.

ВГОРУ