Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Україна приречена на успіх: виступ прем’єра Гончарука на Форумі реформ

Україна приречена на успіх: виступ прем’єра Гончарука на Форумі реформ

Позначки:

Становлення України як демократичної держави – це один з головних здобутків нашої країни за останні роки. Україна довела свою готовність до змін, незважаючи на інформаційну війну та намагання зіштовхнути українців один з одним. Із цього розпочав свій виступ Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час “Форуму реформ: на шляху до Вільнюса” 25 лютого.

“Розвиток економіки є одним з головних фокусів Уряду. А свобода в економіці – це ринок. Тому реформи першочергово стосуються ринку землі, ринку праці та ринку капіталу”, – каже Гончарук. 

Громадянське суспільство є гарантом нетерпимості українців до корупції, говорить він. Тому громадськість – це важливий партнер Уряду у боротьбі проти цього явища.

У 2019 році Уряд здебільшого фокусувався на енергетичній безпеці: анбандлінг “Нафтогазу” дав перевагу Україні у перемовинах з Росією щодо підписання нового контракту на транзит газу. А у 2020 році Уряд фокусуватиметься на розвитку. 

“Ми проінвентаризували країну, зокрема системи освіти та медицини. Ми намагаємося зробити державу ефективною, адже будь-яка копійка у бюджеті України сплачена платниками податків”, – наголошує Гончарук. 

“Форум реформ” є гарною традицією, започаткованою Реанімаційним Пакетом Реформ, який після Майдану став рушійною силою в країні, говорить прем’єр-міністр. 

“Якщо ми говоримо в такому форматі про необхідність реформ і кожен робить все від нього залежне для змін – то Україна приречена на успіх”, – вважає він.

Країна сама по собі не змінюється, цьому передує праця багатьох людей. У питанні реформ Уряд та інші державні установи є найкращим союзником громадянського суспільства.

“Ми працюємо над покращенням комунікації з громадськістю іі дякуємо їй за підтримку”, – підсумував прем’єр. 

Відповідаючи на запитання щодо перспектив пенсійної реформи, Олексій Гончарук заявив про міжнародний аудит Пенсійного фонду у 2020 році. 

“У Пенсійному фонді плануємо міжнародний аудит професійною аудиторською компанією. Треба визначити можливість заощадження за рахунок скорочення адмінвитрат”, – сказав Гончарук..

Але повна реформа системи потребуватиме декількох років.

“Питання пенсійної реформи тісно пов’язане з розвитком системи оподаткування. У нас уже створено робочу групу, яка має напрацювати пропозиції щодо реформування податкової системи”, – каже прем’єр-міністр.

Переглянути фото з “Форуму реформ”

Читати драфти аналітичних брифів з питань реформ в Україні, підготовлених до URC 2020

ФОРУМ РЕФОРМ: НА ШЛЯХУ ДО ВІЛЬНЮСА  відбувся в рамках підготовки до щорічної Міжнародної конференції з питань реформ в Україні – Ukraine Reform Conference (URC), яка в липні 2020 року відбудеться у Вільнюсі (Литовська Республіка). Метою Форуму є обговорення прогресу впровадження реформ за перші півроку діяльності Парламенту і Уряду та пріоритетів реформ в Україні на 2020-21 роки.

Захід організовано Коаліцією РПР у партнерстві з Посольством Литовської Республіки в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI – програма фінансується Європейським Союзом і співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії), Проекту ЄС «Право-Justice», Міжнародного фонду «Відродження», Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, та проекту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

ВГОРУ