Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Україна продовжує реформи попри пандемію та агресію Росії: виступ Зеленського та Науседи на Ukraine Reform Conference 2021

Україна продовжує реформи попри пандемію та агресію Росії: виступ Зеленського та Науседи на Ukraine Reform Conference 2021

Позначки:

7–8 липня у Вільнюсі відбувається Ukraine Reform Conference 2021 — ключова міжнародна подія, присвячена прогресу впровадження реформ в Україні. Напередодні цієї конференції Коаліція РПР організувала дискусію за участю українських та західних політиків, дипломатів і експертів, під час якої презентувала онлайн-інструмент оцінки перебігу реформ в Україні.

Україна відіграє важливу роль у європейському та глобальному контексті: вона здатна надати поштовх економічному розвитку Європи. Тому інтерес міжнародної спільноти — це демократична та процвітаюча Україна, де діє верховенство права та ринкова економіка. Із цього розпочав свій виступ на конференції Президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа.

«URC 2021 — це чудова можливість продемонструвати прогрес реформ в Україні після президентських і парламентських виборів [2019 року]. Нові українські лідери представили амбітні цілі. І попри пандемію та агресію Росії Київ продемонстрував готовність проводити реформи», — наголошує Науседа.

Він нагадав, що три роки тому під час URC 2019 у Торонто (Канада) керівництво України поставило благополуччя громадян у центр процесу реформ: «Цього можна досягти лише за умови добре функціонуючої ринкової економіки, боротьби з корупцією та євроатлантичної інтеграції».

А для ефективного функціонування держави необхідне підвищення довіри українців до судової системи, їхня впевненість у належному функціонуванні антикорупційної системи та пояснення процесу приватизації.

Іншим важливим фокусом України Науседа назвав співпрацю з Євросоюзом і реформи у сфері безпеки та оборонного сектору, які є підвалинами інтеграції до євроатлантичної спільноти.

«Потрібно чітке бачення того, яким чином Україна може зробити внесок до євроатлантичної спільноти і як вона може зближатися з ЄС і НАТО. Україні потрібні чіткі плани для просування вперед, а міжнародна спільнота очікує запевнень щодо продовження послідовного процесу реформ в Україні», — говорить литовський президент.

Також Науседа поділився своїми враженнями від візиту до України в березні: «Я побачив високі очікування українського суспільства. Якби зник цей оптимізм, народжений Революцією Гідності, то це б мало руйнівні наслідки. Ми не можемо дозволити собі нову хвилю розчарування».

Пандемія коронавірусу не є підставою відкладати реформи в Україні, запевняє Президент Володимир Зеленський: «Ця конференція мала відбутися ще минулого року, але була перенесена через пандемію. Водночас коронавірус не є для нас приводом, аби перенести чи відкладати реформи й позитивні перетворення в Україні»

Зеленський назвав ключові досягнення України в проведенні реформ за останній час: запуск ринку землі, програма «Доступні кредити 5–7–9 %» для малого та середнього бізнесу, створення єдиного порталу державних електронних послуг «Дія» тощо.

Президент звернув увагу, що 40 % всього обсягу зовнішньої торгівлі України припадає на Євросоюз. У цьому контексті він розраховує на оновлення Угоди про асоціацію України з ЄС:

«Динамічні зміни в законодавстві Євросоюзу та умовах нашої двосторонньої торгівлі вимагають від нас креативності та гнучкості. Цей процес було започатковано під час попереднього саміту Україна-ЄС. До наступного саміту маємо підбити перші підсумки переговорів щодо оновлення тарифної частини угоди».

Також Зеленський вважає, що історією спільного успіху України та ЄС має стати промисловий безвіз: «Українські виробники чекають на спрощення торгівлі промисловою продукцією. Висновки звіту попередньої оціночної місії ЄС доволі оптимістичні, а пандемія коронавірусу не має стати на заваді цієї мети».

А замість розмов про відновлення самітів ЄС-Росія «краще фіксувати європейську перспективу України». Крім цього, президент закликав надати Україні «конкретні маркери успіху реформ», які дадуть змогу нашій країні інтегруватися до НАТО.

«Згоден, що ключ до позитивного вирішення наших євроатлантичних прагнень — це насамперед успіх наших реформ. І ми й надалі робитимемо все, щоби прискорити темп реформ, зокрема в рамках виконання річних національних програм під егідою комісії Україна-НАТО. Але вже сьогодні ми хотіли б отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу нашої інтеграції з Альянсом», — підсумовує Зеленський.

ВГОРУ