Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Україна погіршила свій рейтинг в Індексі сприйняття корупції

Україна погіршила свій рейтинг в Індексі сприйняття корупції

Україна набрала 30 балів зі 100 можливих у Індексі сприйняття корупції-2019 — це на 2 бали менше, ніж у 2018 році. Тим самим Україна повернулася на рівень 2017 року і посідає наразі 126 місце зі 180 держав. Про це свідчать результати дослідження Transparency International Ukraine.

Оцінка України складається з 9 різних досліджень: 3 показали незначне зростання, 3 — нульову динаміку, а ще 3 — зниження. Найбільший мінус — це 13 пунктів у дослідженні Global Insight Country Risk Ratings. Це дослідження демонструє ризик зіткнутися з хабарництвом чи іншими проявами корупції при веденні бізнесу: від отримання великих контрактів до повсякденної роботи.

З 2017 року в Україні фактично згортався процес реформ і боротьби з корупцією, звертає увагу Transparency International Ukraine. Влада намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів і затягувала запуск Вищого антикорупційного суду. Також звертається увага на політичну заангажованість НАЗК, провальну судову реформу та відсутність суттєвих змін в органах правопорядку.

Нова правляча еліта на чолі з президентом Володимиром Зеленським фактично отримала владу у серпні 2019 року, тому результати їхньої роботи відобразяться у наступному Індексі. 

Поруч з Україною у рейтингу опинилися Киргизстан, Азербайджан та Джибуті. Серед сусідніх країн Україна випереджає Росію (28 балів, 137 місце). Лідери серед сусідів держав — Польща (58 балів, 41 місце) та Словаччина (50 балів, 59 місце). Білорусь набрала +1 бал і тепер має 45 пунктів (66 місце). Також у 2019 році зниження Індексу відбулося у Румунії — мінус 3 бали, Угорщини — на 2, і Молдови — на 1.

Дидери Індексу сприйняття корупції-2019 — Нова Зеландія та Данія (по 87 балів). 

У кінці списку знаходяться держави із нестабільною політичною ситуацією та військовими конфліктами: Сомалі (9), Південний Судан (12) і Сирія (13).

ВГОРУ