Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Ухвалення ​законопроекту ​№9417 буде свідченням європейського курсу України

Ухвалення ​законопроекту ​№9417 буде свідченням європейського курсу України

Ухвалення Верховною Радою законопроекту №9417 “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” буде чітким сигналом: Україна рухається у європейському зовнішньополітичному векторі. На цьому наголосили експерти під час обговорення, організованого Реанімаційним Пакетом Реформ та урядово-громадською ініціативою “Разом проти корупції” 11 березня, де були присутні представники Міністерства фінансів, Держслужби фінансового моніторингу, банківських установ, а також експерти РПР.

Підтримка Парламентом законопроекту №9417 буде свідчити про:
– виконання міжнародних зобов’язань України, визначених в Угоді про асоціацію з Євросоюзом (імплементація 4-ої Директиви ЄС проти відмивання коштів) та співпраці з НАТО;
– виконання Україною умов для отримання другого траншу макрофінансової допомоги ЄС (500 млн євро);
– виконання Україною умов Меморандуму про економічну і фінансову політику з Міжнародним валютним фондом.

Учасники заходу зазначили, що законопроект №9417 було розроблено на базі чинного закону, ухваленого у 2014 році, а запропоновані зміни мають суто технічний характер. Крім цього, 95% тексту законопроекту базується на положеннях 4-ої Директиви ЄС проти відмивання коштів.

Для банківської системи законопроект №9417 привнесе такі важливі зміни, як збільшення звітного періоду та введення цифрової ідентифікації, яка вже існує у всіх прогресивних країнах світу, зауважили під час обговорення.

ВГОРУ