Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > УЧАСНИКИ КОНКУРСУ ДО РАДИ ГРОМКОНТРОЛЮ ПРИ НАБУ ВИМАГАЮТЬ ВИЗНАТИ ЙОГО НЕДІЙСНИМ

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ ДО РАДИ ГРОМКОНТРОЛЮ ПРИ НАБУ ВИМАГАЮТЬ ВИЗНАТИ ЙОГО НЕДІЙСНИМ

Про це сьогодні під час прес-брифінгу заявила третина учасників відкритого конкурсу до Ради громадського контролю при Національному Антикорупційному Бюро України.

15 з 48 учасників оголосили про те, що вимагатимуть переоголошення конкурсу. Це: Денис Бігус, Віталій Шабунін, Дар’я Каленюк, Максим Опанасенко, Аліса Юрченко, Олександра Устінова, Роман Маселко, Олександр Гуменюк, Дмитро Чаплинський, Ярослав Юрчишин, Олексій Хмара, Андрій Марусов, Дмитро Шерембей, Гула Сергій, Олексій Гриценко.

У разі обрання до Ради, ми поставимо на голосування перше і єдине питання – про саморозпуск та проведення повторних виборів у Раду”, – каже один з учасників конкурсу, журналіст Денис Бігус.

Згідно правил, 15 членів до Ради громадського контролю мали бути обрані шляхом онлайн-голосування на сайті Антикорупційного Бюро.

Проте, керівництво Бюро не спромоглося убезпечити процес голосування від штучної “накрутки” голосів. Так, за одного й того ж кандидата можливо проголосувати декілька разів одному користувачеві. Це – викривлює результати конкурсу та унеможливлює об’єктивно підбити його результати.

“Така організація голосування – суцільна профанація конкурсу або, навпаки, свідома спроба в ручному режимі обрати “безпечних” та неконфліктних членів громради, які не створюватимуть проблем директору Бюро” – каже Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, – Прикро те, що ми заздалегідь пропонували Бюро суто технічну допомогу в організації онлайн-голосування. Проте, наші поради не знадобилися”, – підсумовує активіст.

Варто відзначити, що Рада громадського контролю наділена повноваженням добору детективів та участі в розслідуваннях їх проступків.

“Наш позов про визнання результатів конкурсу нелегітимними буде першою справою, яку програє в суді директор Антикорупційного Бюро, якщо конкурс не буде проведено наново”, – пояснює Андрій Марусов, голова правління Трансперенсі Інтернешнл.

Окрім того, учасники конкурсу звернулися із відкритою заявою до керівництва Антикорупційного Бюро з вимогою «скасувати поточне онлайн-голосування, організувати та провести нові інтернет-вибори, забезпечити прозорий підрахунок голосів та захистити результати виборів від маніпуляцій».

 

Додатково:

Текст заяви учасників конкурсу

 

ЗАЯВА

Кандидатів у члени Ради громадського контролю при

Національному Антикорупційному Бюро України

Ми, кандидати в члени Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України від провідних антикорупційних громадських організацій, програм та проектів журналістських розслідувань, заявляємо про нелегітимність та профанацію онлайн-голосування на виборах членів Ради, яке проводиться сьогодні керівництвом Бюро.

Практична організація та перебіг онлайн-голосування свідчить про цілком реальну можливість фальсифікації його результатів за допомогою найбільш простих Інтернет інструментів.

Рада громадського контролю, сформована в результаті такого голосування, не матиме жодної громадської підтримки. Отже її існування не матиме жодного сенсу.

Ми вимагаємо від директора Бюро Артема Ситника скасувати поточне онлайн-голосування, організувати та провести нові інтернет-вибори, забезпечити прозорий підрахунок голосів та захистити результати виборів від маніпуляцій.

У разі обрання до складу Ради громадського контролю ми будемо ініціювати та голосувати за одне єдине питання порядку денного першого засідання Ради – про визнання виборів нелегітимними, саморозпуск та оголошення нового конкурсу.

26 травня 2015 р.

Під заявою підписалися:

Денис Бігус, Віталій Шабунін, Дар’я Каленюк, Максим Опанасенко, Аліса Кисіль (Юрченко), Олександра Устінова, Роман Маселко, Олександр Гуменюк, Дмитро Чаплинський, Ярослав Юрчишин, Олексій Хмара, Андрій Марусов, Дмитро Шерембей, Сергій Гула, Олексій Гриценко.

ВГОРУ