Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > У Зеленського мало шансів звільнити Луценка до парламентських виборів

У Зеленського мало шансів звільнити Луценка до парламентських виборів

Позначки:

Для звільнення Юрія Луценка з посади Генерального прокурора Президенту України бракує юридичних підстав і підтримки Парламенту.

Генеральний прокурор Юрій Луценко, подання про звільнення якого вніс до Верховної Ради Президент Володимир Зеленський 11 червня, може залишитися на своїй посаді до завершення каденції чинного Парламенту. Про це у своєму Facebook-акаунті пише Євген Крапивін, експерт групи “Реформа органів правопорядку РПР”.

За словами експерта, Верховна Рада може не розглянути подання Зеленського через відсутність визначених законом підстав, а саме:

  1. Юрій Луценко має сам подати заяву про звільнення Президенту або до Володимира Зеленського має надійти відповідне подання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) чи Вищої ради правосуддя після вчинення Генпрокурором правопорушення.
  2. Наявність 150 підписів народних депутатів під висловленням недовіри Генпрокурору.

18 червня на погоджувальній раді Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради Андрій Кожем’якін поставив під сумнів наявність юридичних підстав для звільнення Генерального прокурора.

“Немає висновків КДКП, розумієте. Ні Президент не запросив, ні Ви як Голова Верховної Ради не запросили. 90% членів комітету сьогодні не будуть голосувати за цей документ (президентське подання на звільнення Луценка – РПР). Більше того, якщо я його завтра поставлю, то вони не прийдуть і буде “кворуму немає””, – сказав Кожем’якін.

Тому звільнити Луценка Зеленський зможе лише за умови отримання більшості у Парламенті наступного скликання або ж у коаліції з іншими політичними силами, говорить Євген Крапивін. “Якщо ви хочете звільнити Генерального прокурора, то це не так просто як видається, і м’яч точно не на полі Президента України. Політичний порядок звільнення – 150 голосів для подання та 226 для його підтримки – здається найпростішим та найвірогіднішим після того, як президентська політична сила отримає велику кількість місць у Парламенті”.

ВГОРУ