Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > У Вищу раду правосуддя не мають бути обрані кандидати із заплямованою репутацією

У Вищу раду правосуддя не мають бути обрані кандидати із заплямованою репутацією

14 березня розпочався позачерговий З’їзд суддів, основним питанням порядку денного якого є обрання 6-ти нових членів Вищої ради правосуддя. Перед початком З’їзду у вівторок вранці під Жовтневим палацом, де зібралось понад 300 суддів-делегатів, активісти Руху ЧЕСНО, Центру протидії корупції та Автомайдану організували “алею недоброчесних” та закликали не обирати у ВРП кандидатів із “чорного списку” активістів.

За результатами голосування у віворок було обрано перших двох представників суддівської спільноти у ВРП – Миколу Худика (суддю Апеляційного суду міста Києва) та Віктора Шапрана (суддю Київського апеляційного господарського суду).

Разом з тим, нас дуже стурбувало, що у «другий тур» таки потрапили кандидати, обрання яких членами Вищої ради правосуддя може призвести до нового загострення недовіри громадян до судової влади, конкурсних процедур та судової реформи загалом.

Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, Автомайдан та группа з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ закликають делегатів З’їзду суддів не обирати у Вищу раду правосуддя:

Особливо звертаємо увагу на екс голову Вищого спеціалізованого суду України Андрія Солодкова. Є великі сумніви у чесності процедури просування його по кар’єрі, є інформація про тісну пов’язаність з людьми, які є уособленням режиму, що призвів до такого плачевного стану судову систему та до тисяч жертв на Майдані і фронті. Він був головою касаційного суду у часи Майдану, коли щодо активістів масово виносились неправосудні рішення. Є підстави вважати, що голови судів, включно з головою ВССУ залучались для організації масового винесення цих рішень. Окрім стійкої негативної репутації у Андрія Солодкова та членів його сім’ї виявлені невідповідності у декларації, непрозорість статків, ймовірно частина майна прихована від декларування шляхом оформлення його на членів сім’ї, яких не внесено у декларацію. Виявлена і причетність членів його сім’ї до сумнівних операцій, за фактами яких розпочаті кримінальні провадження (кооперативна справа Кернеса).

Закликаємо зробити ще один крок назустріч відновленню довіри до судової влади та обрати лише тих кандидатів, які не викликають різке несприйняття у суспільстві та доброчесність яких поза сумнівом.

Рух ЧЕСНО, кампанія ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Центр протидії корупції

Автомайдан

Група з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ