Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > У вівторок представники юридичних ВНЗ та науковці обиратимуть кандидатів до Вищої Ради Юстиції

У вівторок представники юридичних ВНЗ та науковці обиратимуть кандидатів до Вищої Ради Юстиції

Звертаємо вашу увагу на важливу подію, що відбудеться 27 квітня 2015 року у приміщенні актової зали Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60) – з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, на якій обиратимуть трьох членів Вищої Ради Юстиції України. 28 квітня, о 10:00, активісти РПР зустрінуть делегатів та за допомогою листівок підкажуть учасникам конференції про те, які політичні еліти стоять за тими чи іншими кандидатами до ВРЮ. Окрім того, експерти підготували досьє на кожного кандидата.

Вища рада юстиції – це ключовий керівний орган суддівського самоврядування. Від доброчесності членів ВРЮ залежить реформування судової системи України.  Політики в Україні, які і так впливають на кар’єру судді, можуть посилити свій контроль над судовою системою,  просуваючи «своїх» кандидатів.

Робоча група з питань судової реформи і реформи прокуратури Реанімаційного Пакету Реформ з відкритих джерел зібрала відомості щодо кандидатів до Вищої ради юстиції (досьє кандидатів). Інфографіка демонструє, які саме політичні еліти можуть стояти за кандидатами у члени Вищої ради юстиції.

Активісти та експерти Реанімаційного Пакету Реформ переконані, що до нового складу повинні увійти найбільш авторитетні та політично незаангажовані правники з незаплямованою репутацією, а вибори мають пройти чесно і прозоро. Саме тому активісти зустрінуть учасників з’їзду та роздадуть їм інфографіку з інформацією про тих кандидатів до складу ВРЮ, за якими можуть стояти політичні еліти.

 Довідка: Відповідно до Конституції України Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з’їзд суддів України, з’їзд адвокатів України, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, всеукраїнська конференція працівників прокуратури – двох членів Вищої ради юстиції. До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України. Для початку роботи ВРЮ необхідно набуття повноважень 14 членами Вищої ради юстиції.

ВГОРУ