Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > У Рівному підпалили офіс видання журналістських розслідувань “Четверта влада” – подробиці інциденту, відео та офіційна позиція ГО та ЗМІ

У Рівному підпалили офіс видання журналістських розслідувань “Четверта влада” – подробиці інциденту, відео та офіційна позиція ГО та ЗМІ

Напередодні ввечері невідомі підпалили офіс члена регіональної коаліції Рада Реформ Рівного – видання антикорупційних розслідувань “Четверта влада”.

Близько 19 години, коли в офісі працювали журналісти, невідомі кинули в приміщення пляшку із запалювальною сумішшю. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Втім вогонь пошкодив приміщення та майно видання.

Підпал офісу журналісти-розслідувачі пов’язують із професійною діяльністю. Поліція кваліфікує підпал як умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.

 “Ми впевнені, що це пов’язано із нашою журналістською діяльністю, оскільки це приміщення використовувалося суто для нашої роботи. Крім того, жодних побутових конфліктів, щоб ми могли це розцінювати інакше –  не було”, — зазначила Антоніна Торбіч.

Журналісти наголошують, що конкретного підозрюваного  назвати не можуть, оскільки як журналісти-розслідувачі висвітлювали багато гострих тем.

“Постійно досліджуємо незаконні будівництва у Рівному, захоплення земель. Багато писали про захоплення власне рекреаційних земель. Це лише про останні розслідування”, – каже Антоніна Торбіч.

За фактом умисного пошкодження майна шляхом підпалу у поліції розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією частини 2 статті 194 Кримінального кодексу України. Правоохоронці розшукують зловмисника та встановлюють усі обставини події. Поліція має фоторобот злочинця.

Регіональна коаліція Рада реформ рівного вже оприлюднила заяву щодо підпалу із закликом до правоохоронних органів якомога швидше розслідувати злочини проти представників громадськості та ЗМІ.

Нагадаємо, кількома днями раніше до інциденту в редакції “Четверта влада” сталось ще два схожих випадки. У ніч з 17-18 лютого було пограбовано одного з рівненських провайдерів. У нього було викрадено сервери, на яких зберігалися сайти “4 влада”, “Голосно” та “Рівне 1”, а також громадських організацій – Громадянська мережа “Опора” (рівненський осередок) та “Інфохаб”. А у ніч з 18 на 19 лютого було здійснено підпал дверей до помешкання родичів ще одного журналіста, керівника ГО «Антикорупційний моніторинг» (АКМ) Юрія Дюга. Саме за цією адресою зареєстрована ГО Юрія Дюга “АКМ”.

 

ВГОРУ