Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > У Києві стартувала інформаційна кампанія “Дим – невидимий убивця”

У Києві стартувала інформаційна кампанія “Дим – невидимий убивця”

Київрада нагадає містянам про шкоду вторинного диму від сигарет

Астма, ішемічна хвороба серця та навіть рак легенів. Ці наслідки тривалого куріння відомі усім. Але чи знаєте ви, що їх спричиняє просто тютюновий дим курців, які поруч? 85% тютюнового диму ми не бачимо і не відчуваємо. А він проникає, наприклад, у стіни будинку, де курять у під’їзді і ще довго там залишається, завдаючи шкоди вам та вашим дітям.

19 березня 2019 у прес-центрі КМДА виконавча директорка ГО “Життя” Лілія Олефір, заступник міського голови Києва — секретар Київської міської ради Володимир Прокопів, головний дитячий імунолог Департаменту охорони здоров`я м. Києва Федір Лапій  розповіли про інформаційну кампанію “Дим — невидимий убивця”.

“Зменшення смертності від неінфекційних хвороб, серед них хвороби, спричинені курінням — одна із цілей сталого розвитку та обов’язок держави відповідно до ст. 12 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну Україна та Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань. Тому громадська організація «Життя» спільно з держорганами розробили інформаційну кампанію про шкоду тютюнового диму. Такі кампанії повинні транслюватися на національних і регіональних телеканалах, звучати на радіо за підтримки держави, наприклад, завдяки квотам на соціальну рекламу. Київська міська рада розуміє це, і підтримує нашу ініціативу”, — прокоментувала виконавча директорка ГО “Життя” Лілія Олефір.

Київська міська рада долучилися до ініціативи громадської організації “Життя” та Центру громадського здоров’я МОЗ, щоб поінформувати киян про шкоду пасивного куріння. У березні на вулицях столиці та у підземці розмістили соціальну рекламу, інформаційні відео ролики показують у потягах метро. Також організатори інформаційної кампанії підготували поради, як захисти себе та своїх рідних від пасивного куріння https://my.su/szati

За словами Володимира Прокопіва, заступника міського голови: “Київ вже не вперше долучається до ініціатив громадськості, щоб поінформувати містян про шкоду тютюнового диму. Цієї весни ми особливу увагу звертаємо на загрози пасивного куріння, насамперед для дітей, які не можуть себе захистити самостійно.

Інформаційна кампанія покликана нагадати, що:

по-перше, що право на бездимне повітря гарантоване законом. Тож ми звертаємося до всіх курців з проханням зважати на здоров’я людей, які поруч, і не курити у під’їздах, на дитячих майданчиках, зупинках транспорту та у парках;

по – друге, навіть якщо ви не курите поруч дітей, дим проникає у стіни під’їзду і все одно шкодить їм, вашим дітям, сусідам, вашим друзям та близьким. Щоб Київ став ще ближчим до європейських стандартів життя, кожен із нас може зробити свій невеликий, але вагомий внесок: не курити у заборонених місцях”.

Тютюн вбиває 7 мільйонів людей щороку. З них понад 890 тисяч людей передчасно помирає від руйнівних наслідків вторинного диму. Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає: не існує безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму, оскільки він містить більше 4000 хімічних речовин (з яких щонайменше 250 є шкідливими, а понад 50 викликають рак).

Федір Лапій, головний дитячий імунолог Департаменту охорони здоров`я м. Києва пояснює:Не може бути двох думок – “за” та “проти”. Куріння вбиває! І це є доведений факт. Дорослі відповідальні не лише за себе, але й за дітей. Пасивне куріння шкодить першочергово дітям. І не потрібно займатися самообманом: розказувати собі, що я при дитині не палю, тато виходить на балкон, тощо. Вам слід пам’ятати: пасивне куріння вбиває дітей!”.

Експерти нагадали, що у грудні 2012 року набули чинності зміни до закону щодо розширення переліку місць, де заборонено вживати тютюнові вироби. Від диму звільнили усі робочі місця, а також приміщення кафе, барів та ресторанів. Зміни до законодавства призвели до скорочення вживання тютюну та зменшення нараженості на тютюновий дим.  Проте, пасивне куріння продовжує залишається проблемою у інших приміщеннях та громадських місцях: вдома, у під’їздах, на зупинках та у транспорті.

Матеріали інформаційної соціальної кампанії «Дим – невидимий убивця» доступні для вільного поширення за умови обов’язкового посилання на Центр громадського здоров’я МОЗ України та громадську організацію «Життя» https://my.su/szati

ВГОРУ