Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > У “Дискусійному клубі РПР” виступив Святослав Вакарчук

У “Дискусійному клубі РПР” виступив Святослав Вакарчук

Представники Реанімаційного Пакету Реформ обговорили зі Святославом Вакарчуком його візію розвитку країни, оцінку реформ та висновки, які він зробив за час навчання в Єльському університеті.

Святослав подякував проактивному громадському сектору за його чітку позицію в реформуванні країни та одразу висловив своє переконання, що для досягнення успіху в будь-якій сфері спершу необхідні зміни в судовій системі України.

Значна увага була приділена питанню освіти. За словами Вакарчука,  він готує освітній проект, що допоможе українським молодим фахівцям здобувати знання у провідних навчальних закладах за кордоном.

Принципи навчання на Заході суттєво відрізняються від наших. В Україні вчитель чи викладач завжди правий. Не дискутувати  з ним – вважається за норму. Як  результат такою системою виховуються невпевнені в собі люди, не здатні мислити критично. За кордоном викладач завжди напоготові до зустрічних питань та інших думок і  абсолютно нормально, коли студенти з ним аргументовано  сперечаються. Саме якісна освіта – це інвестиція в розвиток України,
– зазначив митець.

Окрім того на думку Святослава, для змін в країні потрібен високий рівень патріотизму у тих, хто проводить ці зміни. Тому так важливо надати доступ до якісної вищої освіти за кордоном людям, які довели свою любов до країни – тим, хто стояв на Майдані, хто пішов добровольцем в АТО, покинувши свій бізнес чи посаду.

c

Щодо проблем корупції, то спікер вважає, що проблема не в поганих людях, менталітеті тощо, а у відсутності чітких правил, системи їх дотримання та відповідальності за порушення, адже люди скрізь однакові.

Чому в Європі та штатах більше порядку? Тому що через острах невідворотності покарання люди дотримуються правил,
– додав він.

Святослав Вакарчук вважає, що українці ще не пройшли точку неповернення.

Влада буде такою, як їй хочеться, допоки суспільство їй це дозволятиме. Нам потрібно тримати її у міцних лещатах громадського контролю.  Саме завдяки громадським активістам, експертам від громадськості,  волонтерам Україна поступово  рухається у напрямку розвитку . Держава – це ідентичність. Це однакові правила гри для всіх без виключень,
– завершив він.

ВГОРУ