Представники Реанімаційного Пакету Реформ обговорили зі Святославом Вакарчуком його візію розвитку країни, оцінку реформ та висновки, які він зробив за час навчання в Єльському університеті.
Святослав подякував проактивному громадському сектору за його чітку позицію в реформуванні країни та одразу висловив своє переконання, що для досягнення успіху в будь-якій сфері спершу необхідні зміни в судовій системі України.
Значна увага була приділена питанню освіти. За словами Вакарчука, він готує освітній проект, що допоможе українським молодим фахівцям здобувати знання у провідних навчальних закладах за кордоном.
Принципи навчання на Заході суттєво відрізняються від наших. В Україні вчитель чи викладач завжди правий. Не дискутувати з ним – вважається за норму. Як результат такою системою виховуються невпевнені в собі люди, не здатні мислити критично. За кордоном викладач завжди напоготові до зустрічних питань та інших думок і абсолютно нормально, коли студенти з ним аргументовано сперечаються. Саме якісна освіта – це інвестиція в розвиток України,
– зазначив митець.
Окрім того на думку Святослава, для змін в країні потрібен високий рівень патріотизму у тих, хто проводить ці зміни. Тому так важливо надати доступ до якісної вищої освіти за кордоном людям, які довели свою любов до країни – тим, хто стояв на Майдані, хто пішов добровольцем в АТО, покинувши свій бізнес чи посаду.
Щодо проблем корупції, то спікер вважає, що проблема не в поганих людях, менталітеті тощо, а у відсутності чітких правил, системи їх дотримання та відповідальності за порушення, адже люди скрізь однакові.
Чому в Європі та штатах більше порядку? Тому що через острах невідворотності покарання люди дотримуються правил,
– додав він.
Святослав Вакарчук вважає, що українці ще не пройшли точку неповернення.
Влада буде такою, як їй хочеться, допоки суспільство їй це дозволятиме. Нам потрібно тримати її у міцних лещатах громадського контролю. Саме завдяки громадським активістам, експертам від громадськості, волонтерам Україна поступово рухається у напрямку розвитку . Держава – це ідентичність. Це однакові правила гри для всіх без виключень,
– завершив він.