Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > У 2022 році ВВП України скоротиться на 30%, — дослідження

У 2022 році ВВП України скоротиться на 30%, — дослідження

За оцінками експертів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, реальний ВВП скоротився близько на 46% до попереднього року (дпр) в березні 2022 року, а протягом наступних трьох місяців темпи падіння стабілізувались на рівні 39-40% дпр.  

У червні поглибилось падіння реальної валової доданої вартості в сільському господарстві. Це стало, зокрема, наслідком тимчасової окупації Херсонської та частини Запорізької областей, на які в червні 2021 року припадала велика частка раннього врожаю овочів та зернових.  

У другій половині року ІЕД очікує поступове покращення економічної ситуації, оцінка падіння реального ВВП у 2022 році — близько 30%.  

Однак падіння може бути значно глибшим, якщо інфляція буде надалі розгортатись, наземна логістика не покращиться, а бойові дії посиляться.  

Водночас оцінку можуть поліпшити, якщо розблокують порти у Чорному морі, про що цими днями домовляються у Стамбулі. Хоча даних про можливі домовленості поки що мало, складається враження, що поки йдеться лише про експорт зернових. Це дозволить збільшити закупівельну ціну на внутрішньому ринку та поліпшити фінансовий стан аграрних компаній. Це також можливо зменшить черги до річкових портів та на залізничних прикордонних переходах і збільшить обсяг перевезень інших вантажів за цими маршрутами. 

Однак для нас потрібне повне розблокування портів у Чорному морі, що дозволить: 

ВГОРУ