Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > «У 2018 році усі вчителі початкових класів та іноземної мови пройдуть державне навчання» – Хобзей

«У 2018 році усі вчителі початкових класів та іноземної мови пройдуть державне навчання» – Хобзей

Комплексне навчання для вчителів початкових класів та іноземної мови в рамках нової освітньої реформи відбудеться веже в цьому році. Лише на навчання вчителів початкових класів уряд виділив 370 млн гривень.

Про це в ефірі програми «Реформи: інструкція до використання» на Громадському радіо розповів заступник міністра освіти та науки Павло Хобзей.

«На навчання вчителів, які 1 вересня стануть класними керівниками першокласників, уряд виділив 370 млн грн. Програма цього навчання затверджена Міністром освіти. Вона складається з очної компоненти та дистанційного навчання, яке можна отримувати через інтернет. Дистанційний курс складається з 6 модулів, їх можна скачати на флешку і освоювати у зручний для цього час»,  -розповідає Павло Хобзей.

Загалом у 2018 році уряд виділив 1 млрд грн субвенції на організацію освітнього середовища. Відповідно до постанови передбачене співфінансування цього процесу у розмірах 30% на 70% – для міста, 90% на 10% – для районів та ОТГ.

«Заплановано, що у 2018 році будуть навчені усі вчителі. Не лише ті, які ведуть перші класи, а й учителі, що викладають іноземні мови. Будуть і інші зміни. Більшість шкіл отримають нові меблі. Кожна школа отримає дидактичні матеріали для змін підходів навчання. «Lego foundation», підтримуючи реформи в Україні і поділяючи цілі та цінності, які матимете нова українська школа, готова поставити кожному учневі так звані «Шість цеглинок» (навчальна методика) та плей-бокси»,  -розповідає Павло Хобзей, чого очікувати вже в цьому році.

Щодо реформування освіти в сільській місцевості, то справа просувається потихеньку. Наразі в Україні зараз існує 499 опорних шкіл і близько 1000 філій. Єдина область, де не була утворена жодна опорна школа – Закарпаття.

«Утворення опорних шкіл – річ не примусова. Опорна школа – це інструмент, яким має користуватися ОТГ. Коли люди, яких обрала громада, пояснюють своїм жителям, що важливо дати можливість дітям вчитися у школах з обладнанням, інтернетом, спілкуванням, а не просто зберегти школу у тому стані, якому вона є, бо вона є, то люди швидше зголошуються на утворення опорних шкіл»,  -пояснює Павло Хобзей.

На фінансування опорних шкіл уряд виділяє кошти протягом кількох років. Однак неодмінно існування опорних шкіл співфінансується і з місцевого бюджету.

За словами Павла Хобзея, на опорні школи в Україні близько 400 млн грн виділили у 2016 році, 500 млн у 2017-му і окремо виділялися гроші на школи ОТГ.

«У тих 100 школах, які брали участь у цьогорічному пілотному проекті реформи, навчальні середовища створювали самі громади. З державного бюджету не використали ні копійки»,  -додає Хобзей.

Крім цього, опорні школи отримують фінансування з коштів освітньої субвенції, сума якої залежить від кількості учнів і від нормативної наповнюваності класів. Ці кошти спрямовуються виключно на заробітну плату педагогічних працівників.

«А умови начального середовища – зона відповідальності місцевої влади. Це ремонти, обладнання, опалення, харчування, довезення дітей до школи. Також є додаткові програми фінансування: 1 млрд грн виділили на навчальне середовище нової української школи, 450 млн грн на кабінети для шкіл математично-природничого спрямування, 200 млн грн на автобуси тощо», – додав Павло Хобзей.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, реформа середньої школи коштуватиме Україні орієнтовно 6 млрд євро.

ВГОРУ