Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > “У 2018 дотації не будуть отримувати найбільші виробники” – Висоцький

“У 2018 дотації не будуть отримувати найбільші виробники” – Висоцький

Позначки:

У 2018 році дотації сільгоспвиробникам вже не матимуть прив’язки до обсягу виробництва, тож є висока імовірність, що вони не будуть надані переважно великим агрохолдингам, як у 2017 році.

Про це в програмі “Реформи: інструкція до використання” на Громадському радіо розповів генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Тарас Висоцький.

Нагадаємо, у 2017 році 1,4 млрд гривень дотацій отримала група компаній «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка, майже півмільярда — агрохолдинг “Авангард”, який входить до групи “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка. Обидві компанії спеціалізуються на птахівництві.

“Минулого року при розподілі дотацій було закладено принцип: більше отримує той, хто більше виробляє. Цього року такого чіткого принципу немає. У жодній програмі немає чіткої прив’язки до об’єму виробництва. Як в кінцевому результаті будуть діяти ці секторальні програми? Навіть по тваринництву вони ще не запустилися, заявки не почали подаватися. Тому спрогнозувати важко. Сподіваємося, що все це буде прозоро”, – прокоментував Тарас Висоцький.

Найважливішим і найменш корупційним напрямком дотування сільгоспвиробників експерт вважає підтримку у придбанні сільгосптехніки вітчизняного виробництва.

“Часткова компенсація вартості вітчизняної  сільськогосподарської техніки – одна з небагатьох програм підтримки аграріїв з безкорупційним механізмом. Розмір компенсації становить 25%. Було багато скепсису, мовляв, у нас немає вітчизняної техніки, немає що купувати. Однак це неправда, існує близько сотні виробників”,  – каже Тарас Висоцький.

За словами експерта, механізм отримання коштів по цій програмі дуже простий. На програму цього року виділено 1 мільярд гривень. Фермер купує техніку, оплачує самостійно, потім подає документи в один з чотирьох державних банків, який верифікує, подає документи в міністерство, банк через казначейство отримує гроші і переводить на рахунок фермера, тобто протягом місяця після купівлі приходять гроші на рахунок. Якщо техніка є в переліку, вона придбана офіційно, то можна розраховувати на компенсацію. Загалом на цей напрямок виділено 1 млрд гривень.

Програма дотацій передбачає також  4 мільярди гривень на підтримку тваринництва і 1 мільярд гривень на підтримку малих фермерів.

Нагадаємо, цього року на підтримку аграрного сектору було виділено 6,3 млрд гривень проти 5,5 млрд в 2017 році.

 

ВГОРУ