Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Цього тижня Рада може нарешті дати старт децентралізації та розпочати боротьбу з корупцією в Україні

Цього тижня Рада може нарешті дати старт децентралізації та розпочати боротьбу з корупцією в Україні

В порядку денному Верховної Ради на цей сесійний тиждень є чотири важливих законопроекти на ухваленні яких наполягають експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ. Два законопроекти стосуються боротьби з корупцією та упрозорення системи публічних фінансів: №0949 Проект Закону про відкритість використання публічних коштів та №1660д Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Інші два законопроекти покликані закласти основи для реального старту децентралізації влади, яку політики обіцяють протягом останніх 10 місяців: № 0915 Проект Закону про добровільне об’єднання територіальних громад та № 0908 Проект Закону про засади державної регіональної політики.

Після ухвалення законопроекту №0949 розпорядники державних коштів будуть зобов’язані  оприлюднювати щоквартально на спеціальному єдиному веб-порталі інформацію про заплановане та фактичне використання коштів, зокрема за договорами, на службові відрядження. Це дозволить громадянам України зрозуміти наскільки прозоро та ефективно використовуються державні кошти. Законопроект №1660д  усуває суперечності в пакеті антикорупційних законів від 14 жовтня 2014 р. Без прийняття цих змін неможливо провести конкурс на посаду Директора  Національного антикорупційного бюро, а також запустити роботу нових антикорупційних органів. Крім того, пропонується деполітизувати процедуру обрання Директора  Національного антикорупційного бюро. Також передбачено, що на службу до бюро не можуть бути прийняті особи, які протягом останніх п’яти років працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в існуючих органах правопорядку. Узгоджений законопроект, який враховує ключові позитивні положення як розробленого громадськістю 1406, так і командою Президента 1660.

Законопроекти, які стосуються децентралізації влади покликані створити правові умови та можливості для:

– укрупнення шляхом добровільного об’єднання територіальних громад;
– формування дієздатних територіальних громад, головним завданням яких має стати поліпшення забезпечення потреб громадян;
– створення передумов для удосконалення системи органів місцевого самоврядування на відповідній територіальній основі.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ сподіваються, що публічні аргументи, які були озвучені на захист та акцентували важливість цих законопроектів протягом останніх днів, дозволять депутатам прийняти ці важливі рішення шляхом голосування в Парламенті і вже цього тижня запустити дві важливі реформи, які входять до переліку першочергових, як і на думку представників громадськості так і підтримані міжнародними донорами та партнерами України.

ВГОРУ