Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Трудова міграція з України: нотатки до проблеми належного управління

Трудова міграція з України: нотатки до проблеми належного управління

З низки причин управління трудовою міграцією в країнах походження переважно розвинене і розроблене меншою мірою, аніж інші міграційні політики, як-от контроль імміграції. Тому питання державної політики у сфері трудової міграції за кордон є, з одного боку, маловивченим, а з іншого – дуже актуальним для України. Цю актуальність особливо підкреслила кризова ситуація під час пандемії COVID-19.

Дана публікація аналізує проблематику врегулювання зовнішньої трудової міграції з України в декількох аспектах. Публікація містить розділи, присвячені нормативному рівню врегулювання в Україні, досвіду інших країн, зокрема Польщі та Румунії, дво- і багатосторонній співпраці з Європейським Союзом, і аналіз практичного виміру управління трудовою міграцією на прикладі урядових дій під час пандемії COVID-19.

Завантажити PDF

Оригінал публікації на сайті “Європа без бар’єрів” 

Публікацію підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Вивчення та пошук актуальних інструментів урегулювання трудової міграції з України в умовах пандемії COVID-19». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження»

ВГОРУ