Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Третина українців підтримують заборону комуністичної символіки та засуджують СРСР як тоталітарний режим

Третина українців підтримують заборону комуністичної символіки та засуджують СРСР як тоталітарний режим

Позначки:

32% громадян України підтримують заборону комуністичної символіки, як це передбачено законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів». Майже стільки ж українців (34%) ставляться до цього рішення негативно. Ще для кожного четвертого респондента (26,3%) це байдуже. Про це йдеться у загальнонаціональному дослідженні Фонду«Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології.

30% мешканців схвалюють перейменування населених пунктів та вулиць, названих на честь комуністичних діячів, тоді як 44% ставляться до цього негативно, а ще майже кожному п’ятому (20%) – байдуже.

Майже половина українців (48%) підтримують визнання діячів Української народної республіки (УНР) борцями за незалежність України. Негативно до цього ставляться 16%, ще 16% це байдуже.

34% громадян підтримують визнання СРСР як комуністичного тоталітарного режиму, що здійснював політику державного терору, як це передбачено законодавством України. Кожен третій (31,3%) респондент не підтримує це рішення, ще для 15% це байдуже.

Історична пам’ять корелює з тим, як українці бачать майбутнє своєї країни. Наприклад, серед тих, хто погоджується із забороною комуністичних символів, 68% підтримують європейську інтеграцію. А серед тих, хто не погоджується із забороною комуністичних символів, істотно більше прихильників союзу з Росією чи неприєднання до жодного з союзів.

Завантажити PDF

ВГОРУ