Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Експерти РПР назвали головні досягнення українських реформ

Експерти РПР назвали головні досягнення українських реформ

Експерти коаліції РПР проаналізували хід реформ після Революції Гідності і визначили найважливіші успіхи. До них, зокрема, зарахували новостворені антикорупційні інституції, запровадження електронної системи декларування, запуск системи публічних закупівель PROZORRO тощо.

“Щодня ми чуємо багато про зраду і про те, чого Україні не вдалося зробити, але все ж поступ є і його теж треба помічати. Тому ми вирішили проаналізувати, які кроки вперед зробила Україна. Важливо інформувати не тільки про провали, але й про успіхи, тому що це важливо як для позитивного сприйняття реформ всередині країни, так і для підтримки України міжнародною спільнотою”, – зазначила керівник Секретаріату Реанімаційного Пакету Реформ Наталія Євченко.

Фахівці визначили ключові успіхи українських реформ. Окрім змін у сфері антикорупції, виділили передачу закупівлі ліків міжнародним організаціям, очищення банківської системи, створення понад семисот об’єднаних територіальних громад, відмову від споживання російського газу, а також низку досягнень в економічній сфері.

“У рейтингу Doing Business Світового банку Україна просунулася з 112 на 76 місце за чотири роки. Звісно, на це вплинули багато факторів. РПР визначив кілька важливих змін в економічному секторі. Це стосується дерегуляції бізнесу, скорочення збитків державних підприємств, запровадження електронного адміністрування та відшкодування ПДВ”, – розповіла Євченко.

За словами експертів, вже цього тижня перелік може поповнитися новими успіхами. В порядку денному від громадськості для парламенту – призначити новий склад Центральної виборчої комісії із фахових та недискредитованих осіб; відправити на доопрацювання профільного комітету альтернативні законопроекти щодо створення нового органу фінансових розслідувань 8157, 8157-1, 8157-2, а також – розглянути Проект Закону №2820 щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну.

Завантажити тут

 

ВГОРУ