Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > ТОП 5 законопроектів, які можуть вивести реформу децентралізації на новий рівень – Інфографіка

ТОП 5 законопроектів, які можуть вивести реформу децентралізації на новий рівень – Інфографіка

Зараз на розгляді у Парламенті знаходяться п’ять законопроектів, які здатні вивести реформу децентралізації влади на новий рівень. Верховна Рада не квапиться з їхнім розглядом вже більше року, але у народних депутатів ще є шанс прийняти їх до кінця своєї каденції у 2019 році.

  1. №8051 “Про засади адміністративно-територіального устрою України”. Визначає основні засади адміністративно територіального устрою України. Без нього неможливо продовжити реформу.
  2. №8369 “Про службу в органах місцевого самоврядування”. Відкриває можливості для формування нової професійної системи управління на місцевому рівні.
  3. № 9441 «Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” (щодо перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)”. Удосконалює процедуру затвердження перспективних планів, а отже – запускає подальше створення ОТГ, зокрема навколо міст.
  4. №6403 “Про внесення змін до закону “Про регулювання містобудівної діяльності”. Уніфікує планування в об’єднаних територіальних громадах. Місцева влада зможе затверджувати документацію з просторового планування на всій території громади.
  5. №6150 “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”. Передає повноваження реєстрації актів цивільного стану на місцевий рівень. Це – спрощення реєстраційних дій і наближення надання послуги до громадян.

Експерти РПР чітко сформулювали завдання перед Парламентом у сфері децентралізації та оприлюднили їх в інфографіці.

ВГОРУ