Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Топ-3 одіозних суддів України

Топ-3 одіозних суддів України

Позначки:

Кампанія “Чесно! Фільтруй суд” зібрала на своєму сайті 3000+ профайлів суддів у рамках очищення суддівських лав від недоброчесних людей в мантіях та утвердження справедливого суду в Україні. 

Усіх суддів оцінюють за 5-ма критеріями доброчесності:

Пропонуємо вашій увазі топ-3 найбільш недоброчесних суддів з бази “Чесно! Фільтруй суд”.

ВОВК СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ 

У 2009 році прокуратура міста Києва порушила проти Сергія Вовка кримінальну справу за підробку рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Також прокуратура Києва розпочала досудове розслідування щодо Вовка за ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення): суддя незаконно позбавив громадянина права власності на майно.

У 2015 році Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо Сергія Вовка за фактом розблокування ним коштів з рахунків екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка. Генпрокуратура підозрює Присяжнюка в незаконному заволодінні коштами Аграрного фонду в розмірі 540 млн грн.

Сергій Вовк був головуючим у складі колегій суддів, які засудили екс-голову МВС Юрія Луценка та колишнього виконуючого обов’язки Міністра оборони Володимира Іващенка на 4 та 5 років позбавлення волі відповідно. Європейський парламент у своїх резолюціях назвав ці вироки політично вмотивованими. 

АБЛОВ ЄВГЕНІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ 

9 грудня 2013 року Євгеній Аблов своєю постановою зобов’язав МВС, МНС та КМДА звільнити Майдан Незалежності та центральні вулиці Києва від протестувальників. Після цього в ніч на 11 грудня відбулася невдала спроба розігнати активістів Майдану. Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя постановила, що Аблов при ухваленні цього рішення порушив норми процесуального права. Але суддю не покарали у зв’язку із закінченням строку для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

19 квітня 2013 року Аблов у складі колегії узаконив рішення Кабінету Міністрів щодо виключення будівлі Гостинного двору у Києві зі списку пам’ятників архітектури. У подальшому цю постанову скасував Вищий адміністративний суд.

Євгеній Аблов був у складі колегії суддів, яка відмовила у скасуванні рішення конкурсних торгів, за результатами яких у лютому 2015 року закупили тактичні рюкзаки для підрозділів МВС у компанії, наближеної до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

БУГІЛЬ ВОЛОДИМИР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ

Володимир Бугіль арештував на 2 місяці журналіста “Дорожнього контролю” та активіста Євромайдану Андрія Дзиндзю у зв’язку із подіями під час акції протесту 1 грудня 2013 року у центрі Києва. Тимчасова спеціальна комісія дійшла висновку, що арешт Дзиндзі суперечить нормам Конституції України, Кримінального кодексу України та Європейської  Конвенції про захист прав людини. Однак Вища рада правосуддя не погодилася з таким висновком ТСК.

Бугіль звинуватив адвоката Андрія Дзиндзі Віктора Смалія у замаху на його (судді) життя під час засідання у справі активіста. На основі свідчень Бугіля адвоката заарештували на 2 місяці.

ВГОРУ