Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Тарас Шевченко: Порядок денний РПР. Сесійний тиждень 10-14 квітня

Тарас Шевченко: Порядок денний РПР. Сесійний тиждень 10-14 квітня

Цього тижня на порядку денному від РПР для парламенту вже вкотре стоїть ухвалення законопроекту N6011 “Про антикорупційні суди”, створення яких дозволить завершити формування системи нових інституцій запобігання і протидії корупції в Україні: НАЗК, НАБУ і антикорупційні суди, і унеможливить саботаж покарання корупціонерів з боку нелюстрованої судової системи.

Окрім створення антикорупційних судів, парламентарі мають ухвалити також низку важливих законопроектів у сфері енергетики та публічної адміністрації.

У повторному другому читанні цього тижня урядовий законопроект N4493 “Про ринок електричної енергії України”, спрямований на імплементацію Директив ЄС у сфері енергетики. На минулому сесійному тижні було розглянуто більшість поправок до цього законопроекту, тому є високі шанси, що цього тижня цей законопроект буде ухвалений в цілому.

Вчергове на порядку денному законопроекти у сфері реформи публічної адміністрації, зокрема N4526-д, що передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність з новим Законом “Про державну службу”, в тому числі щодо визначення функцій державних секретарів та розмежування функцій, завдань та відповідальності міністра, його заступників та державних секретарів.

У цій же сфері на порядку денному повернутий з пропозиціями Президента законопроект N2489 “Про службу в органах місцевого самоврядування”, який встановлює нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування з метою підвищення престижності служби в цих органах; рівного доступу до служби виключно на основі заслуг; деполітизації.

Як і минулого тижня, на порядку денному від реформаторів законопроект N6048 щодо запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів, який надає можливість органам місцевого самоврядування у співпраці з громадськими об’єднаннями створювати молодіжні центри, які б здійснювали інформаційно-ресурсне забезпечення та взаємодію державних органів, бюджетних установ, громадських об’єднань, благодійних організацій щодо реалізації молодіжної політики.

Експерти РПР також рекомендують депутатам розглянути та ухвалити два системні екологічні законопроекти: N2009а-д “Про оцінку впливу на довкілля” та N6106 “Про стратегічну екологічну оцінку”, які запроваджують європейські стандарти охорони довкілля в Україні, а саме, чіткі та прозорі процедури екологічної оцінки при плануванні виробництва та ухваленні дозвільних рішень органів влади із забезпеченням участі громадськості. Нагадаю, що ці законопроекти в жовтні минулого року були вже ухвалені депутатами, але Президент повернув їх до парламенту на доопрацювання. Минулого тижня профільний комітет рекомендував їх схвалити.

Тарас Шевченко для Української Правди 

ВГОРУ