Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Тарас Шевченко: Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 4-7 квітня

Тарас Шевченко: Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 4-7 квітня

Після двотижневої перерви народні обранці мають чимало роботи й Реанімаційний Пакет Реформ традиційно сформував власний порядок денний для парламентарів на цей тиждень. Одним із пріоритетів цього тижня є прийняття законопроекту N6011 про антикорупційні суди, прийняти який вже неодноразово закликали громадські активісти та міжнародні партнери. Створення антикорупційних судів дозволить завершити формування системи нових інституцій запобігання і протидії корупції в Україні та унеможливить саботаж покарання корупціонерів з боку нелюстрованої судової системи.

Окрім теми боротьби з корупцією на порядку денному цього тижня два важливих енергетичних законопроекти – доопрацьований N4941-д про енергетичну ефективність будівель та N4493 про ринок електричної енергії України. Про необхідність прийняття цих документів експерти РПР наголошували вже неодноразово, оскільки ці закони створять умови для надійного та безпечного постачання електроенергії, а також дадуть можливість скоротити її споживання.

Разом з тим РПР закликає депутатів, підтримуючи законопроект N4493 в цілому, відхилити поправки до нього, внесені профільним комітетом під час другого читання, щодо віднесення побутових відходів до альтернативних джерел енергії та встановлення “зеленого” тарифу для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з побутових відходів, тому що ці поправки не відповідають вимогам ЄС, які Україна має транспонувати до вітчизняного законодавства, згідно з Угодою про Асоціацію Україна-ЄС.

Цього тижня парламент також розгляне в другому читанні проект Закону України N2309а-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я”, який передбачає створення в Україні мережі державних так комунальних закладів охорони здоров’я з достатнім рівнем самостійності для надання ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення. Це проект перебуває на розгляді парламенту вже понад півтора року та є одним з ключових для проведення медичної реформи.

Депутати також повторно розглянуть законопроект N6048 щодо запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів, який надає можливість органам місцевого самоврядування у співпраці з громадськими об’єднаннями створювати молодіжні центри. Проект стимулює молодіжні ініціативи та активну участь молоді в реформі з децентралізації влади, відповідно до засад Європейської Хартії участі молоді.

Парламент має зробити ще один крок в напрямку реформи публічної адміністрації, прийнявши законопроект N4526-д, що передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність з новим Законом “Про державну службу”, у тому числі щодо визначення функцій державних секретарів та розмежування функцій, завдань та відповідальності міністра, його заступників та державних секретарів.

Тарас Шевченко для Української Правди 

ВГОРУ