Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Тарас Шевченко: Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 21-24 лютого

Тарас Шевченко: Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 21-24 лютого

На цей сесійний тиждень припадає третя річниця найбільш драматичного етапу Революції Гідності – розстрілу Майдану та падіння режиму Януковича. Неспокійна ситуація зараз у центрі столиці й потасовки на вихідних змушують задуматись над тим, що відбувається не так. Причинами цьому можна називати у тому числі й незадовільний темп реформ у країні. Безперечно, успіхи є, але їх могло і мало бути більше.

Перед річницею розстрілів на Майдані минулого тижня РПР зібрав експертів та політиків та презентував свій погляд на пріоритетні завдання для уряду та парламенту на 2017 рік. Ключовими завданнями на 2017 рік коаліція РПР визначила такі: створення системи антикорупційних судових інституцій; новий Верховний Суд; реформування міністерств (державні секретарі, реорганізація апарату, стратегічне планування); запровадження пропорційної виборчої системи на виборах народних депутатів; розблокування ринку землі в Україні; сприяння сталому розвитку територіальних громад; створення та забезпечення належного фінансування Суспільного мовлення; ринок електроенергії та підвищення енергоефективності житлового сектору; затвердження гарантованого рівня медичної допомоги.

Одним із перших завдань на найближчий час є невідкладне оновлення складу Центральної виборчої комісії за рахунок авторитетних фахівців. Адже станом на теперішній час в 13 з 15 членів ЦВК закінчився строк повноважень, а окремі з них є фігурантами кримінальних проваджень. Нагадаю, що оновлення складу ЦВК є одною з найперших обіцянок постмайданної влади, яка досі не виконана. Саме тому ми звертаємося до парламентської більшості та Президента з вимогою виконати це зобов’язання.

З короткострокових завдань Верховній Раді на найближчий тиждень РПР визначив в пріоритетами питання енергетики, економіки та фінансів, продовження децентралізації та захист викривачів інформації.

Передусім, це законопроекти в енергетичному секторі. Доопрацьований законопроект N4941-д “Про енергетичну ефективність будівель”, покликаний забезпечити скорочення споживання енергії. Потенціал зменшення використання енергії в Україні становить майже 50% від нинішнього рівня енергоспоживання, а третина з цього у житловому секторі. Таким чином мінімізація втрат енергії у будинках дозволить значно підвищити їх енергоефективність і зробити вагомий внесок у забезпечення енергетичної незалежності держави.

Важливо також ухвалити законопроект N4840 “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, який забезпечить доступ громадськості до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також створить передумови для суспільно відповідального використання корисних копалин загальнодержавного значення.

Другою категорією законопроектів з порядку денного РПР для парламенту на цей тиждень є економічний розвиток і фінанси. Євроінтеграційний законопроект N0906 “Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин” забезпечить зменшення кількості державних контролюючих органів та сприятиме веденню бізнесу операторами ринку харчових продуктів, кормів та тварин.

Другий фінансовий законопроект N3132-д “Про внесення змін до деяких Законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства”, дає можливість ініціювати справу про банкрутство на ранніх етапах неплатоспроможності, не доводячи фінансове становище боржника до критичного, захищає права кредиторів, а також спрощує та підвищує прозорість реалізації майна боржника.

Цього тижня народні депутати мають зробити наступний ще один важливий крок в проведенні реформи децентралізації: 28 громад, які пройшли усі процедури створення об’єднання, зараз не можуть отримати від ЦВК рішення про проведення перших місцевих виборів в ОТГ. Причина – громади об’єдналися навколо міста обласного значення (м. Бахмут, м. Гола Пристань, м. Славута, м. Нетішин), або ж об’єдналися громади, із суміжних районів – яскравий приклад місто Помічна (Кіровоградська область). Верховна Рада має прийняти законопроект N5520, який встановлює порядок вирішення цієї проблеми: послідовність дій в процесі призначення перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах, утворених в результаті об’єднання місцевих громад розташованих у різних районах, та зміни меж таких районів.

Крім того, ми РПР закликає народних обранців включити в порядок денний важливий антикорупційний законопроект N4038а “Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам”, метою якого є стимулювання та захист викривачів інформації, яка може допомогти викривати корупцію та інші злочини.

Порядок денний РПР у графіці:

1c6f8-000210240000000020170000000000000000000000000000000

Читати повністю>>> 

ВГОРУ