Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Системи електронного декларування не відповідає вимогам чинного законодавства, – експерти РПР

Системи електронного декларування не відповідає вимогам чинного законодавства, – експерти РПР

Система електронного декларування була запущена 1 вересня 2016 року рішенням НАЗК. На сьогоднішній день можна констатувати, що доступна для подання декларацій система не відповідає ЗУ «Про запобігання корупції»,  Технічним вимогам до полів форми декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які були затверджені рішенням НАЗК №4 від 10.06.2016. та Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016. Нижче наведений перелік невідповідностей чинним нормативно-правовим актам.

 

 

Описані вище проблеми свідчать про те, що існуюча невідповідність системи електронного декларування чинному законодавству призведе до неможливості притягнення осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності. При цьому, як неодноразово зазначали міжнародні партнери, буде оцінюватися не за її формальним запуском, а за її ефективним та безперебійним функціонуванням, що передбачає притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності. Відсутність цього свідчить про невиконання Україною своїх міжнародних зобов’язань, що може стати причиною неотримання наступної частини траншу від МВФ та зупинення процесу запровадження безвізового режиму для громадян України.

ВГОРУ