Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Світлана Бубенчикова: Інновації МОЗ: причини та що змінилось

Світлана Бубенчикова: Інновації МОЗ: причини та що змінилось

Позначки:

Світлана Бубенчикова для Факти ICTV

Цього тижня сталося кілька важливих новацій в медицині. 13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації. І про це потрібно знати всім: лікарям і пацієнтам, дорослим і малим. Тож, коротко і по суті розповімо, що саме змінилося і чому це важливо.

Медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є непотрібною

Що ж таке медична картка дитини (026/0)?

Уявіть собі, щороку медики заповнювали до мільйона таких карток, які вимагали для прийняття в дитячий садок та школу. Це документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки та зберігався в школах та дитячих садках.

Читайте: МОЗ скасував медкарти для вступу в школу і дитсадок

Відтепер для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, і від батьків не мають права її вимагати.

А вся медична інформація про дитину буде зберігатися у сімейного лікаря або педіатра, якого обиратимуть її батьки.

Нова модель викликів лікарів додому

Досі перед тим, як лікар здійснить візит до пацієнта додому, всі звернення реєструвалися в книзі запису викликів через реєстратуру. Така ситуація унеможливлювала безпосередній контакт “лікар – пацієнт”, а реєстратура залишалась посередником у цьому процесі. Пацієнт не мав можливості описати всі свої симптоми лікарю, щоб, врешті, прийняти спільне рішення щодо реальної необхідності здійснення візиту додому.

А з 13 березня Книга запису викликів лікарів додому скасована (№ 031/о).

Відтепер лікар не буде зобов’язаний звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили в реєстратуру. Пацієнт із лікарем спілкуватиметься напряму – телефоном, і рішення про необхідність візиту пацієнт та лікар будуть приймати разом.

Читайте: В Україні змінили правила викликів лікарів додому

До того ж, час, який лікар раніше витрачав на здійснення візитів додому (без реальної необхідності і нагальності ситуації), тепер буде зекономлений та витрачений на допомогу більшої кількості хворих.

Заміна “Медичної карти студента” на звичайну амбулаторну

13 березня скасовується форма № 025-3/о “Медична карта студента”. У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка.

З початком реформи студенти, які навчаються у містах, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря/терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров‘я.

Міністерство охорони здоров’я України скасувало останні талони в медичних закладах первинної ланки

Продовжуючи тему “цільового” використання часових, людських та матеріальних ресурсів в “сучасній” українській медицині, на особливу увагу заслуговують талони. Десятиріччями працівники реєстратури та медики вручну заповнювали ці документи.

При кожному зверненні пацієнта оформлявся талон амбулаторного пацієнта майже з 40 полями для заповнення або талон на прийом до лікаря, а також талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів.

Виявляється, що з цією інформацією далі нічого не відбувалось. Всі необхідні дані лікар фіксував у картці хворого. За всі роки існування така процедура призводила не лише до зайвого дубляжу інформації, але й даремного використання щонайменше тисячі годин робочого часу та витрачання коштів на витратні матеріали.

Читайте: Які медкарти і талони скасував МОЗ (СПИСОК)

Перехід на електронний документообіг та відмова від зайвої паперової документації дозволить оптимізувати робочий процес та кошти. Всі статистичні дані будуть наповнюватись автоматично та зберігатися в єдиному місці – електронній картці пацієнта.

Звичайно, що збереження паперового документообігу має залишитись тільки для закладів, що не почнуть роботу з медичними електронними системами та E-Health.

Філософія всіх цих змін – в центрі уваги лікаря і медсестри має бути пацієнт, а не витрачання часу на заповнення форм, талонів та іншої документації, яка не несе в собі додаткової користі та актуальності.

ВГОРУ