Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Суспільне проводить пітчинги 156 творчих проектів для регіональних філій

Суспільне проводить пітчинги 156 творчих проектів для регіональних філій

З 12 по 17 березня Рада генпродюсерів Національної суспільної телерадіокомпанії України проводить пітчинги творчих проектів, які надіслали працівники регіональних філій Суспільного. Обрані в результаті проекти будуть внесені до Каталогу програм, що збільшить їхні шанси на фінансування з коштів НСТУ або залучених донорських коштів.

200 проектів надійшло на конкурс з регіональних філій Суспільного. Майже половина з них – програми просвітницького характеру. Друге місце займають проекти на суспільно-політичну тематику. Значну частку становлять також проекти, що стосуються АТО та журналістських розслідувань.

Як повідомляє Суспільне.Медіа, на початку березня генпродюсери НСТУ розглянули всі заявки і відібрали 156 творчих проектів. Решту – 42 проекти – відхилили та направили на доопрацювання авторами.

За словами програмної директорки НСТУ Дар’ї Юровської, основними причинами відхилення проектів на цьому етапі стали недостатнє регіональне спрямування, низька редакторська або продюсерська якість (розмиті критерії відбору гостей та тем, відсутність чіткої структури проекту, тощо).

З 12 по 17 березня автори відібраних проектів разом із продюсерами філій презентуватимуть свої ідеї раді генпродюсерів НСТУ у форматі відеоконференції.

Другим етапом відбору буде захист проекту. Перед цим етапом проект пройде експертизу планово-економічного, юридичного, виробничого департаментів та технічної дирекції НСТУ, які, зокрема, аналізуватимуть бюджет і технічну частину картки проекту, аби допомогти більш ефективно розподілити зазначені в цих документах ресурси.

У підсумку рада генпродюсерів затвердить проекти, які внесуть до Каталогу програм. Виробництво проектів розпочнеться за наявності фінансування з коштів НСТУ або донорських грантів.

Нагадаємо, у 2018 році, замість гарантованого законом бюджету у 1,5 мільярда гривень, НСТУ отримає вдвічі менше – 776,6 мільйонів гривень. Для пошуку додаткового фінансування НСТУ планує створити базу проектів, де ідеї, які пройшли відбір та погоджені Радою генпродюсерів, будуть доступні для перегляду донорам та грантодавцям, – здебільшого йдеться про постійних міжнародних партнерів, що вже декілька років підтримують створення суспільного мовлення в Україні.

 

ВГОРУ