Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Судова група РПР підготувала проект Регламенту Громадської ради доброчесності (ГРД)

Судова група РПР підготувала проект Регламенту Громадської ради доброчесності (ГРД)

19 жовтня закінчився строк подачі заявок Громадських організацій на участь у зборах представників ГО щодо обрання членів ГРД. Оскільки новим Законом “Про судоустрій та статус суддів” не передбачений порядок діяльності ГРД,  тому важливо затвердити Регламент ГРД, відповідно до якого б регулювалась діяльність ГРД. Вважаємо також, що такий Регламент має бути схвалений рішенням ГРД, а не зборами представників ГО, адже це може обмежувати ГРД для встановлення внутрішніх правил для себе.
Нагадуємо, що Громадська рада доброчесності має стати новим органом в судовій системі, який покликаний сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання шляхом надання інформації про них або висновків про недоброчесність. Крім того, ГРД має стати ефективним інструментом участі громадськості у формуванні доброчесного суддівського корпусу.
З повним текстом проекту Регламенту Громадської ради доброчесності можна ознайомитися ТУТ
ВГОРУ