Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Студенти вимагають реформувати вищу освіту!

Студенти вимагають реформувати вищу освіту!

5 червня студенти та активісти прийшли під Верховну Раду з вимогою до депутатів прийняти законопроект «Про вищу освіту» 1187-2 до того, як парламент піде на канікули.

За словами організаторів акції, минуло більше місяця з часу, коли законопроект 1187-2 був прийнятий за основу. З тих пір його доопрацювали та внесли необхідні правки, тож 1187-2 готовий до другого читання.

Під час мітингу активісти наголосили, що боротьба за реформу вищої освіти триває з 2010 року. Викладачі, студенти, активісти та уся освітянська громада ще ніколи не були так близько до вирішального кроку.

Окремо студенти звернулись до голів фракції та депутатських груп з вимогою забезпечити присутність депутатів у сесійній залі під час розгляду законопроекту 1187-2.

На думку активістів, реформа вищої освіти докорінно змінить обличчя українських університетів. Законопроект знизить навчальне навантаження як студентів, так і викладачів, дозволить студентам обирати щонайменше 25% дисциплін, збільшить їх мобільність та можливості для академічного обміну, дозволить так званий перехресний вступ, реформує аспірантуру, закріпить зв’язок роботодавців та вищої освіти, підвищить її якість та збільшить прозорість у цій сфері.

Усі ці зміни, на думку активістів, мають розпочатись вже зараз, тож студенти нагадають депутатам про законопроект та необхідність прийняти його до парламентських канікул.

ВГОРУ