Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Стартував новий проект для підсилення регіональних коаліцій

Стартував новий проект для підсилення регіональних коаліцій

Реанімаційний Пакет Реформ та Інститут громадського суспільства розпочали новий проект “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”. Мета проекту зміцнити інституційну спроможність регіональних об’єднань громадських організацій.

Перша зустріч представників громадських організацій відбулась на форумі “Партнерство коаліцій”. Учасниками заходу стали 55 представників регіональних коаліцій громадських організацій (далі ГО) із 16 міст України. Більшість з цих коаліцій створені за організаційної підтримки Секретаріату РПР.

Одна з цілей проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці” — сприяти комунікації місцевих особливостей впровадження реформ на центральному рівні. Не менш важливо посилити зв’язок місцевих об’єднань із Реанімаційним Пакетом Реформ, налагодити  взаємний обмін досвідом та виробити чіткі умови та засади співпраці коаліцій з РПР. У планах проекту  провести понад 25 заходів різного спрямування за участі регіональних активістів та Секретаріату РПР. Насамперед, йдеться про тематичні семінари, тренінги з інституційного розвитку та практичні стажування представників регіональних коаліцій в офісі РПР.  

“Саме такий системний підхід багатовекторної співпраці  забезпечить ефективну роботу не тільки громадських організацій, але й дозволить покращити співпрацю між ними та коаліціями”, переконаний  директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

Регіональний координатор Секретаріату РПР Іван Омелян наголосив, що саме об’єднання на місцях допоможуть системно впроваджувати реформи:

Чимало з реформ вже прийняті, але реально не працюють на місцях. Тож головне завдання регіональних коаліцій – вивести адвокацію реформ на якісно новий рівень, зміцнити довіру між активістами на місцях та залучити більшу кількість людей до громадської діяльності”, підкреслив Омелян.

За словами програмної менеджерки Програми сприяння громадській активності “Долучайся!” Олени Рибій, необхідність підсилення мережування підтверджують і результати дослідження зв’язків між регіональними коаліціями ГО з різних міст. За допомогою методу мережевого аналізу та моделювання учасники з’ясували, які контакти між активістами з різних областей слід посилити для більш ефективної адвокації реформ. Також, Олена Рибій продемонструвала різні моделі побудови об’єднань ГО та соціальних мереж і наголосила, що останні мають зміцнюватися в рамках певних міст та регіонів, незалежно від успіхів чи невдач побудови коаліцій.

Форум організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ – РПР в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

ВГОРУ