Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Справа про неконституційність е-декларування для активістів розглядатиметься в письмовому режимі

Справа про неконституційність е-декларування для активістів розглядатиметься в письмовому режимі

Позначки:

Велика Палата Конституційного Суду України ухвалила, що справу про неконституційність е-декларування для антикорупційних активістів розглядатимуть в письмовому режимі. Про це повідомила представник суб’єкта у цій справі член Ради Реанімаційного Пакету Реформ та керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, Юлія Кириченко.

“Це означає, зокрема, що я як суб‘єкт права на конституційне подання у справі про неконституційність е-декларування для активістів не зможу озвучувати та відстоювати в суді позицію громадянського суспільства. Громадянське суспільство не почує мотиви та аргументи законодавця щодо необхідності е-декларування для активістів в межах конституційного провадження, вони не будуть стояти перед Високим Судом”, – пояснює Кириченко.

Зважаючи на це, всі охочі антикорупційні організації, науковці та експерти можуть висловлювати свою позицію в межах письмового провадження у формі, передбаченій законом. Це можливо, відповідно до ч. 3 ст. 69 Закону “Про КСУ”, з питань, винесених на розгляд Суду, до Сенату або Великої палати можуть подаватися письмові обґрунтовані юридичні висновки (amicus curiae). Суд на власний розсуд вирішує питання про долучення таких висновків до справи та їх розгляд.

Щоб дізнатися, як це зробити, потрібно написати листа на адресу platforma.reform@gmail.com із зазначенням теми “Е-декларування для активістів”.

Нагадаємо, представники Реанімаційного Пакету Реформ та правозахисних організацій передали на розгляд КСУ конституційне подання щодо неконституційності електронного декларування для громадських активістів 20 липня. Текст подання підписали 65 народних депутатів. У вересні Конституційний Суд об’єднав це подання із відповідним поданням омбудсмена в одне конституційне провадження.

ВГОРУ