Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Спільна заява організацій громадянського суспільства щодо законопроектів про автономізацію медичних закладів. Частина ІІІ

Спільна заява організацій громадянського суспільства щодо законопроектів про автономізацію медичних закладів. Частина ІІІ

     Реформа охорони здоров’я знову під загрозою

     Нарешті з’явився черговий обіцяний Комітетом з питань охорони здоров’я законопроект. Документ за номером 2309а-д вже зареєстровано у Верховній Раді України та підготовлено постанову-прийняття його у першому читанні.

     У попередній заяві ми наголошували на вимогах громадянського суспільства щодо положень, які обов’язково мають бути включені до законопроекту. Усі з них так чи інакше відображені у новому документі, окрім одного і, мабуть, найважливішого. Це положення щодо термінів виконання законопроекту.

     У даній версії законопроекту строки не визначені, а тому автономізація, по суті, залишена на розсуд місцевих рад та керівників медичних закладів. Зважаючи на консервативність системи охорони здоров’я та страх перед змінами, невизначеність строків призведе до того, що можливістю отримати автономію скористаються одиниці. Відтак, постає питання у необхідності даного законопроекту, адже автономізація закладу можлива уже зараз при бажанні його власника (місцевих рад).

     В умовах, коли система охорони здоров’я України знаходиться в глибокій кризі, ми не можемо дозволити собі імітувати діяльність. Ми повинні робити правильні речі вчасно. Вектор реформи системи охорони здоров’я вже задано, є розуміння того, куди ми рухаємося та що маємо отримати в результаті. Зараз нам потрібно робити послідовні кроки у цьому напрямку. Одним із них є надання автономії закладам охорони здоров’я. На даний момент це – єдине ефективне рішення, яке дозволить зрушити інертну систему та запустити процес реформ.

     Ми звертаємося до членів Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, які розробляли даний законопроект, ми звертаємося до депутатів Верховної Ради, які будуть його голосувати. Давайте нарешті об’єднаємо зусилля заради спільної мети. А для цього потрібно:

     Давайте не будемо відкладати важливу реформу на потім. Зробімо так, щоб реформа охорони здоров’я стартувала вже цього року, хоча б у вигляді якісного і ефективного законопроекту.

 

Реанімаційний Пакет Реформ

Громадянська Платформа Нова Країна

Благодійний фонд «Пацієнти України»

Громадська рада МОЗ України

ВГОРУ