Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Спільна заява організацій громадянського суспільства щодо законопроектів про автономію медичних закладів (Частина ІІ)

Спільна заява організацій громадянського суспільства щодо законопроектів про автономію медичних закладів (Частина ІІ)

     12 жовтня організації громадянського суспільства вже виходили зі спільною заявою щодо ситуації, яка склалася навколо законопроектів про автономізацію закладів охорони здоров’я. В ній йшлося про те, що необхідність автономії медичних закладів ні в кого не викликає сумніву, однак затягування процесу розгляду і узгодження позицій по законопроекту, насамперед, у Комітеті Верховної ради з питань охорони здоров’я ставить під загрозою усю реформу охорони здоров’я в Україні.

     Ми хочемо знову наголосити, що експертне середовище, яке представляють організації, що підтримали цю заяву, вважає за необхідне вимагати негайного прийняття законопроектів про автономізацію закладів охорони здоров’я – незалежно від їх авторства.

     З нетерпінням очікуємо підтриманий вчора на засідання Комітету з питань охорони здоров’я законопроект про автономізацію закладів охорони здоров’я, текст якого, на жаль, не було оприлюднено заздалегідь. Але ми щиро сподіваємося, що у ньому враховані вимоги громадянського і ескпертного середовища та включено такі положенні:

  1. Всі заклади (крім деяких винятків, визначених в законопроектах) повинні бути перетворені в державні унітарні казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства. Це надасть їм управлінську автономію;
  2. Заклади повинні бути перетворені лише в некомерційні підприємства, щоб уберегти їх від банкрутства після перетворення;
  3. Перевести рахунки всіх реорганізованих закладів охорони здоров’я з державного казначейства до державних банків, щоб надати їм фінансову автономію;
  4. Запровадити конкурсну процедуру призначення керівників закладів, зробити цей процес прозорим;
  5. Надати закладам свободу у формуванні штату співробітників та умов оплати їхньої праці;
  6. Створити громадські наглядові ради задля зовнішнього контролю за роботою закладів;
  7. Визначити  кінцевий термін для реорганізації закладів – 1 січня 2018 року з метою пришвидшення цього процесу та унеможливлення консервації поточного стану.

     Окремо хотіли би наголосити на останньому положенні щодо термінів виконання цього законопроекту, оскільки відсутність чітких строків означає необов’язковість реформи на законодавчому рівні та, по суті, є консервацією старої системи з її корупційною складовою, низькою якістю медичної допомоги та незадовільними умовами роботи медичного персоналу.

     Закликаємо депутатів Комітету з питань охорони здоров’я нарешті забути про власні амбіції та згадати про народ України, який живе в очікуванні реформи. А для її запуску потрібно якнайшвидше прийняти якісний законопроект про автономізацію закладів охорони здоров’я та почати його впроваджувати.

 

З повагою,

Реанімаційний Пакет Реформ

Громадянська Платформа Нова Країна

Благодійний фонд «Пацієнти України»

Громадська рада МОЗ України

 

  

За додатковою інформацією звертайтесь:

Олександр Ябчанка – 067 674 39 44.

ВГОРУ