Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Скасування короткострокових віз не має стати заручником політичних ігор чи бездіяльності комітетів

Скасування короткострокових віз не має стати заручником політичних ігор чи бездіяльності комітетів

 Голові

Верховної ради України

Володимиру Гройсману

Керівникам фракцій коаліції

Керівникам комітетів ВРУ

Руслану Князевичу

Андрію Павлеко

Андрію Кожем’якіну

Григорію Немирі

Людмилі Денисовій

Єгору Соболєву

 

Звернення

Скасування короткострокових віз не має стати заручником політичних ігор чи бездіяльності комітетів

 

З початку вересня в Україні працює оціночна місія про стан виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму. Остаточні висновки роботи комісії будуть презентовані нашим європейським партнерам у 20-тих числах грудня 2015 року. В України все ще залишається великий шанс на скасування короткотермінових віз (до 90 днів перебування у країнах ЄС) для українських громадян. Завадити цьому можуть лише два фактори: політизація роботи ВРУ після місцевих виборів та ігнорування комітетами парламенту (як керівництвом, так і депутатами, які входять до складу комітетів) своїх обов’язків.

Станом на 27 жовтня 2015 року на розгляді в парламенті знаходить 12 законопроектів, прийняття яких дозволить повністю завершити створення законодавчого поля для виконання пріоритетних завдань Плану візової лібералізації (детальніше дивіться додаток). 9 з цих законопроектів зараз потребують висновку комітету. Зважаючи на те, що останні два тижні відповідно до графіку роботи ВРУ відводилися саме для комітетської роботи, у нас не мало б бути проблем з висновками комітетів. Але на жаль, ситуація незадовільна – всі 9 законопроектів ще в роботі.

Саме тому, експерти Реанімаційного Пакету Реформ вимагають проведення засідань та включення до їх Порядків денних законопроектів з переліку необхідних для реалізації Плану візової лібералізації комітетами з питань запобігання та протидії корупції (голова Єгор Соболєв), закордонних справ (голова Ганна Гопко), прав людини, національних менших та міжнаціональних відносин (голова Григорій Немиря) та соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення (Людмила Денисова). Також сподіваємося, що до порядку денного засідання бюджетного комітету (голова Андрій Павелко) буде включено питання бюджетного забезпечення Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (на даний момент цього питання в порядку денному немає, але засідання комітету призначене).

Викликає занепокоєння відсутність під час комітетського тижня засідань комітетів з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (голова Андрій Кожем’якін) та правової політики і правосуддя (голова Руслан Князевич). Ці комітети відповідають за розгляд 5 з 12 законопроектів необхідних для виконання Плану візової лібералізації. Закликаємо пана Андрія та пана Руслана не відкладати на пленарний тиждень засідання комітетів, відкинути політичні протистояння, скликати засідання та підготувати законопроекти для розгляду в залі. Традиційним для цих комітетів стало нарікання на неякісну підготовку законопроектів депутатами, але, ми впевнені, що маючи два тижні для роботи, є всі можливості для того щоб виправити недоопрацювання та подати на розгляд парламенту добре підготовані проекти законів.

Скасування короткострокових віз для українців – реальне завдання, для виконання якого потрібно відкласти політичні чвари та зосередитися на роботі. Понад 40 млн. громадян України не можуть стати заручниками ні політичних протистоянь, ні нездатності кількох осіб організувати якісну роботу комітетів парламенту.

Перелік законопроектів, спрямованих на виконання критеріїв в рамках виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Cоюзом візового режиму для України

 

ВГОРУ