Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > SIGMA оцінила державне управління в Україні

SIGMA оцінила державне управління в Україні

Спеціалісти програми SIGMA зробили першу комплексну оцінку державного управління в Україні. Звіт опублікований на сайті SIGMA, переглянути його можна за цим посиланням.

За словами експертів РПР, SIGMA хоч і відзначає певний прогрес в деяких напрямках, втім у багатьох напрямках Україна відстає від запланованого.

“Стан справ в сфері державного управління в Україні SIGMA оцінила на трійку з мінусом. Відзначено певний прогрес реформи за напрямками реформа державної служби, адміністративне судочинство та надання адміністративних послуг. За іншими напрямками, такими як реформа системи органів виконавчої влади, покращення якості урядових рішень шляхом запровадження розрахунків вартості впровадження законів, стратегій та інших ініціатив зазначається суттєве відставання від запланованого”, – каже менеджер групи “Реформа публічної адміністрації” РПР Сергій Сорока.

У звіті SIGMA, зокрема відзначають, що  Україна вже досягла значного прогресу в реформуванні деяких сфер державного управління.

“У сфері державної служби запроваджено нове законодавство, що визначило загальну рамку державної служби та запровадило низку підходів, спрямованих на подальшу професіоналізацію державної служби. Іншою сферою, в якій також можна спостерігати конкретні позитивні результати реформи, є адміністративне судочинство”, – йдеться в документі.

Втім міжнародні аналітики зазначають, що найбільше гальмує подальший розвиток адміністративних послуг відсутність базового закону, а саме закону про загальну адміністративну процедуру, який би забезпечував єдині гарантії реалізації прав громадян при їх взаємодії з державними органами. Крім того, є одна проблема, яка характерна майже для всіх сфер.

“Загальним недоліком у всіх сферах є те, що обсяги фінансових ресурсів, необхідних для реалізації законопроектів, стратегій та ініціатив з реформування рідко прораховуються належним чином. Оскільки більшість законопроектів вносяться до Парламенту народними депутатами, а не Урядом, на відміну від урядових проектів, такі документи не проходять через звичайні механізми контролю якості. Крім цього, перенесення значного обсягу зобов’язань, що містяться в урядових планах, на наступні періоди, вказує на те, що ці плани, як правило, є занадто амбітними”, – зазначається в звіті SIGMA.

Аналізуючи документ, Сергій Сорока додає, що не належною визначили координацію процесу реформи, у деяких сферах відповідальність розпорошена або нечітко визначена.

“Проблема навіть не в доволі негативній оцінці стану справ, проблема в тому – чи спроможний Уряд таку оцінку виправити? Тим більше, що почався довгий передвиборчий та виборчий період, під час якого провести системні реформи набагато важче, тому і терміни виконання завдань Стратегії реформи державного управління були доволі амбітними – щоб здійснити основні завдання та заходи Стратегії до початку політичної біфуркації 2019 року. На жаль, тепер маємо не тільки думати, як рухатись далі, а і як захистити здобуте”, – каже Сорока.

Переглянути переклад звіту українською мовою можна за цим посиланням або нижче на сторінці.

Переглянути оригінал звіту можна за цим посиланням.

 

ВГОРУ