Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2023

Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2023

Позначки:

Незважаючи на високий рівень довгострокової невизначеності у лютому 2023 року, очікування підприємств значно покращилися. Такими є основні результати десятої хвилі Нового Щомісячного опитування підприємств, проведеного Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Оцінки поточної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища та очікування в піврічній перспективі покращуються три місяці поспіль, а рівень невизначеності в 6-ти і 3-місячній перспективі знижується кілька місяців поспіль.

Очікування в тримісячній перспективі щодо виробничих показників істотно покращились. Зокрема значення Індексу очікуваних змін обсягів виробництва суттєво збільшилось – із 0,33 у січні до 0,47 у лютому 2023 року.

На ринку праці спостерігається зростання труднощів у пошуку як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників.

Перебої з електропостачанням, хоча і залишаються однією з основних проблем, істотно зменшили значення. Негативний вплив перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням знизився, але ця проблема все ще очолює рейтинг перешкод разом зі зростанням цін.

У січні 2023 року перебої з електропостачанням стали меншою проблемою, хоча більшості підприємств доводилося втрачати робочий час через вимкнення.

У середньому через вимкнення електроенергії підприємства втратили 15% загального обсягу робочого часу за січень, що демонструє покращення ситуації порівняно з попередніми місяцями (21% у листопаді та 23% у грудні).

Оцінки економічної політики держави покращилися. Зокрема у лютому 2023 року частота позитивних оцінок державної політики з підтримки бізнесу збільшилась до 24% із 21% у січні, а негативних – зменшилась із 15% до 11%.

Завантажити PDF

ВГОРУ