Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Що не так із Конституцією?

Що не так із Конституцією?

Українська Конституція у 2021-му відсвяткувала своє 25-річчя. За цей час документ змінювали 8 разів — в 2004, 2010, 2011, 2013, 2014, 2016, 2019 (двічі) роках. Шість законів, якими вносилися зміни до Конституції України, усунули ряд недоліків первинної редакції Конституції, однак при цьому, на жаль, створили нові.

Легітимність діючої редакції Конституції України також була піддана сумніву Конституційним Судом України, який в нелегітимний спосіб у 2010 р. відновив дію її попередньої редакції Конституції; це правове свавілля було частково виправлене під час Революції Гідності 2014 р. Однак, комплексної конституційної реформи із залученням громадянського суспільства щодо збалансування відносин всередині «трикутника влади» (Парламентом — Президентом — Урядом) так і не відбулося.

28 грудня 2020 року Центр політико-правових реформ опублікував Звернення експертної громадськості до народних депутатів України щодо створення парламентської експертної робочої групи з питань конституційного реформування, задля напрацювання пропозицій щодо проведення комплексної конституційної реформи в Україні, зокрема, посилення засад парламентаризму, вдосконалення регулювання у сфері виконавчої влади, реформування конституційної юрисдикції. 

Протягом січня – травня 2021 року парламентська експертна робоча група провела 9 закритих, а також 2 публічних онлайн-засідання. Підсумком роботи групи стала публікація Зеленої книги конституційної реформи в Україні — документа з основними напрацюваннями щодо ключових проблем Конституці України. 

Ми підготували для вас декілька інфографік, які пояснюють: як проблеми у Конституції впливають на роботу Президента, парламенту, Кабміну, судів та центральних органів виконавчої влади: 

 

ВГОРУ